Botnety a ochrana proti nim

Americké úřady mají boj proti botnetům jako velkou prioritu. Cílem je rozbít ovládací infrastrukturu každého botnetu, který se podaří objevit. K takovému kroku je však v civilizovaných zemích potřeba soudní příkaz. Současná americká legislativa umožňuje vydat soudní příkaz pouze v případě taxativně uvedených trestných činů – a provozování botnetu mezi nimi není. Úřady tedy musí čekat, až zločinci botnet použijí k páchání trestné činnosti.

Co je to botnet?

Co je to botnet a co můžete udělat pro ochranu vašeho počítače, abyste nebyli jeho součástí?

 

Exploity: Co to jsou exploity a jak fungují

V článku se zaměříme na to, co to jsou exploity, a jak ve většině případů fungují.

Svátek zamilovaných a nepozorných

Valentýn je příležitost nejen najít lásku, ale také přijít o citlivá data nebo dokonce o peníze.

WhatsApp a soukromí

Používáte WhatsApp, řešíte své soukromí, máte správně nastavené sdílení dat, a přesto existuje možnost, jak zjistit profilovou fotku, zda jste či nejste online, nebo stavové zprávy.

Ransomware stále žije

Desítky tisíc nakažených počítačů po celém světě. To v krátké době dokázaly různé verze Cryptolockeru.

Počet útoků na Internet Explorer se zdvojnásobil

I přes množství dostupných typů prohlížečů, patří Internet Explorer společnosti Microsoft k nejpoužívanějším prohlížečům. To s sebou nese i zájem útočníků, kteří se snaží ne vždy bezpečný prohlížeč zneužít.

Kybernetická kriminalita v roce 2015 - predikce společnosti ESET

Nejvýznamnějšími trendy pro rok 2015 jsou nárůst cílených útoků, rostoucí zájem zločinců o platební systémy, další vlny malware - především vyděračského, a také útoky, související s fenoménem „Internet věcí“. 

Bezpečné aplikace ESET

Bezpečnostní řešení ESET Smart Security je jediné řešení pro domácnosti, které stoprocentně uspělo v testu ochrany před zneužitím možných bezpečnostních děr v jejich programovém kódu. 

Jak bezpečný je samotný antimalware?

Bezpečnostní software chrání před zneužitím jiných aplikací. Jak je na tom ale s ochranou před zneužitím on sám?

Vánoční online nákupy bezpečně

Předvánoční šílenství pomalu vrcholí. Připravili jsme pro vás průvodce poklidných vánočních nákupu na internetu. 

Cryptolocker opět trochu jinak

Řadu měsíců se objevuje malware šifrující uživatelská data. Variant už bylo několik, bohužel se neustále vyvíjí.

Smart Lock a Lollipop

Nová verze Androidu označovaná jako Lollipop (česky „lízátko“) se pomalu, ale jistě začíná postupně objevovat na nových nebo od výrobce dobře podporovaných zařízeních (Nexus, Nvidia Shield Tablet atd.). Obsahuje nové bezpečnostní funkce, které opět o něco více zabezpečí smartphone nebo tablet. 

Cybermonday – vše co potřebujete vědět

Cybermonday je je jedním z největších nákupních dní, v roce 2013 zákazníci utratili neověřitelných 2,3 mld dolarů na vánoční dárky. Vzhledem k této horentní sumě se ale stále častěji objevují v tento den i kyberzločiny. 

Ochrana osobních údajů na Facebooku v novém kabátě

Internetem kolují návody, jak si nově ochránit osobní údaje na Facebooku. Opravdu to funguje?

Hackerům stačí, když uživatele vyděsí

Zní to možná zvláštně, ale některým hackerským skupinám asi stačí, když uživatele vyděsí.

Jak zabezpečit počítač?

Když se mluví o bezpečnosti počítače, téměř každý si představí antivirový program. Ten by se podle obecné představy měl postarat úplně o vše. Je tomu opravdu tak?

Nová vlna podvodných e-mailů

Stále častěji se můžete setkat s tím, že v příchozí poště najdete e-mail, který se tváří, jako by přišel od vaší banky nebo jiného poskytovatele služeb. V současnosti se můžete setkat se zprávou, kterou vám "naoko" poslala Česká pošta. Jde však o podvod, který může skončit zašifrovanými soubory na disku.

Microsoft opravil bezpečnostní chybu

Gigant z Redmondu objevil při vlastním bezpečnostním auditu chybu, která prakticky postihuje téměř všechny operační systémy Windows - 2003, 2008 a 20012 verze Windows Server, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, a Windows RT. 

Úspěšnost phishingových stránek

Podle kvality zpracování phishingových stránek se dá zjistit, jak úspěšná kampaň bude nebo byla. Do srovnání se pustili Google a University of California.