Zabezpečte si webkameru proti zneužití

Webkamery jsou dnes téměř na každém zařízení, na chytrém telefonu, tabletu, i na televizi. Každé zařízení, které je připojené k internetu ovšem nese riziko zneužití citlivých údajů.

Bezpečnostní otázky – nutné zlo?

Zcela jistě už se vám někdy stalo, že jste zapomněli heslo k e-mailovému účtu nebo jiné službě. Při založení účtu většinou musíte odpovědět na základní otázky typu: Váš nejlepší kamarád, oblíbený herec a podobně. Pokud přístupové údaje zapomenete, jednou z možností, jak heslo obnovit, jsou právě bezpečnostní otázky.

Jak poznat potenciálně škodlivou mobilní aplikaci?

Stále větší procento uživatelů konzumuje obsah internetu prostřednictvím mobilních zařízení. Je to logické. Výkon tabletů a smartphonů narostl v posledních letech raketově a nejrychlejší zařízení už směle konkurují stolním počítačům a notebookům. Stejně rychle narostl i počet dostupných aplikací v jednotlivých obchodech.

Zabezpečte si počítač, přinášíme několik rychlých tipů

Přinášíme vám video, ve kterém se můžete podívat na přehled tipů a doporučení, jak zabezpečit počítač. Nechcete se vystavovat riziku při používání počítače, ale přitom si nevíte rady se zabezpečením? Potřebujete rychlé řešení? Pak je toto video právě pro vás. 

Historie malware v infografice

I když se to nezdá, počítačové viry jsou s námi již více než 28 let. Věděli jste, kolik druhů malware se během této doby vystřídalo? Podívejte se na stručnou infografiku, která shrnuje ty nejpodstatnější hrozby v čase.

Jak šifrovat a chránit svá data?

Má smysl šifrovat data? Jakým způsobem je můžeme chránit? Bezpečnostní expert ze společnosti ESET, Petr Šnajdr, se účastnil diskuze na serveru zive.cz a odpovídal čtenářům na jejich dotazy. Přinášíme vám výběr těch nejzajímavějších.

Jsou testy opravdu objektivní?

V posledních letech jsme mohli číst několik zpráv ohledně zbytečnosti antivirů a neobjektivity testů bezpečnostních produktů. Nyní se objevila zpráva, která toto tvrzení pravděpodobně potvrdí.

FBI hledá tvůrce botnetu

Americká policie vypsala odměnu tří milionů dolarů na dopadení organizátora podvodů okolo botnetu Zeus a vyděračského malware Cryptolocker

Zabezpečení přístupu

Roste počet případů zneužití přístupu k emailovým účtům manažerů. Jejich jménem pak podvodníci vydávají falešné instrukce – často dokonce uspějí s příkazy k bankovním převodům

Ochrana před útoky

Počet útoků typu DDoS, které mají zahltit cílové servery nezvladatelnou vlnou dotazů a způsobit zhroucení systému, vzrostl v posledním čtvrtletí 2014 meziročně o 57 procent a oproti předchozímu čtvrtletí dokonce o 90 procent.

Úniky dat ve firmách

Bezpečnost dat je téma několika posledních let. Během této doby vidím snahu společností o ochranu know-how a citlivých informací. Na druhou stranu existuje mnoho společností, které tuto oblast stále podceňují. V tomto směru už dlouho neplatí, že by za krádežemi dat stáli jen externí útočníci.

Botnety a ochrana proti nim

Americké úřady mají boj proti botnetům jako velkou prioritu. Cílem je rozbít ovládací infrastrukturu každého botnetu, který se podaří objevit. K takovému kroku je však v civilizovaných zemích potřeba soudní příkaz. Současná americká legislativa umožňuje vydat soudní příkaz pouze v případě taxativně uvedených trestných činů – a provozování botnetu mezi nimi není. Úřady tedy musí čekat, až zločinci botnet použijí k páchání trestné činnosti.

Co je to botnet?

Co je to botnet a co můžete udělat pro ochranu vašeho počítače, abyste nebyli jeho součástí?

 

Exploity: Co to jsou exploity a jak fungují

V článku se zaměříme na to, co to jsou exploity, a jak ve většině případů fungují.

Svátek zamilovaných a nepozorných

Valentýn je příležitost nejen najít lásku, ale také přijít o citlivá data nebo dokonce o peníze.

WhatsApp a soukromí

Používáte WhatsApp, řešíte své soukromí, máte správně nastavené sdílení dat, a přesto existuje možnost, jak zjistit profilovou fotku, zda jste či nejste online, nebo stavové zprávy.

Ransomware stále žije

Desítky tisíc nakažených počítačů po celém světě. To v krátké době dokázaly různé verze Cryptolockeru.

Počet útoků na Internet Explorer se zdvojnásobil

I přes množství dostupných typů prohlížečů, patří Internet Explorer společnosti Microsoft k nejpoužívanějším prohlížečům. To s sebou nese i zájem útočníků, kteří se snaží ne vždy bezpečný prohlížeč zneužít.

Kybernetická kriminalita v roce 2015 - predikce společnosti ESET

Nejvýznamnějšími trendy pro rok 2015 jsou nárůst cílených útoků, rostoucí zájem zločinců o platební systémy, další vlny malware - především vyděračského, a také útoky, související s fenoménem „Internet věcí“. 

Bezpečné aplikace ESET

Bezpečnostní řešení ESET Smart Security je jediné řešení pro domácnosti, které stoprocentně uspělo v testu ochrany před zneužitím možných bezpečnostních děr v jejich programovém kódu.