5 věcí, kterých se vyvarovat při volání technické pomoci

Rozbil se vám počítač? Nefunguje tak, jak si představujete? Koho požádáte o pomoc, když si nevíte rady? Jistě máte ve svém okolí někoho, kdo spadá do kategorie „geek“ či „ajťák“. Určitě víte, koho si představit – někoho, kdo studuje, pracuje, nebo se jen pohybuje okolo počítačů a vždy vám dokáže poradit.

ESET představuje nové produkty pro domácnosti

Již tradičně IT bezpečnostní firma ESET vydává v září aktualizované verze bezpečnostních řešení pro domácnosti. Produkty ESET Smart Security a ESET NOD32 Antivirus povýšily na verzi 9.

Trójské hry: Odlanor

I mezi malware se najdou výjimečné a unikátní kousky kódu, které vybočují z řady například tím, že cíli na speciální skupinu obětí, která však v případě úspěchu může útočníkovi výrazně vylepšit finanční situaci.

Fiat Chrysler svolává auta do servisů

Další vozy míří do servisu kvůli softwarové chybě. Tentokrát do servisu míří dobrovolně.

Zranitelnosti prohlížečů pro Android

Používáte na svém Android zařízení prohlížeče Dolphin a Mercury? Oba obsahují zranitelnosti, které mohou vést ke spuštění nebezpečného kódu.

Zranitelnost Stagefright pro Android

Když bezpečnostní expert Joshua Drake uveřejnil nalezenou zranitelnost v operačním systému Adroid, média ihned začala mluvit o nejhorší nalezené zranitelnosti. Je to pravda nebo jde jen o nafouknutou bublinu?

Chcete Windows 10 úplně zadarmo?

S příchodem Windows 10 se objevily první případy zneužití procesu získání nejnovější verze operačního systému od Microsoftu.

Univerzální dálkové ovládání prolomí bezpečnostní systém automobilů

Ačkoli se na dvojkliku převážně věnujeme tématům souvisejícím s počítačovou bezpečností, nikdy není na škodu připomenout si i bezpečností rizika z reálného světa. Zvláště v případech, které mohou vést k citelné finanční újmě a dotýkají se téměř všech.

Získej licenci ESET zdarma - staň se betatesterem

Miliony Android zařízení v ohrožení

Kritická zranitelnost ohrožovala miliony zařízení, které využívají operační systém Android. 

Kauza ukradených údajů nevěrníků

Únik dat uživatelů mezinárodní seznamky Ashley Madison rozpoutal mediální bouři. Mnohým lidem se zvedl krevní tlak – co když se přijde na to, že byli na uvedené seznamce registrováni.

Kyblíky plné vody a ledu

Velká část populace v loňském roce převzala výzvu, při které se měli polít ledovou vodou, a v lepším případě přispět finančními prostředky na výzkum a podporu lidí trpící zákeřnou chorobou.

Co je to exploit?

Zajímavá je obecná definice (Wikipedia): "Exploit je program nebo nějaký kód, který dokáže profitovat z nějaké bezpečnostní díry (zranitelnosti) v aplikaci nebo systému tak, aby z něj měl útočník nějaký přínos".

Ransomware a Flash Player

Neuběhl ani týden, kdy se veřejně mluvilo o zranitelnosti ve Flash Playeru. Chyba sice byla minulý týden opravena, zranitelnost ale ve velkém využívají známé Exploit Kity.

Neodletěli. A nebylo to kvůli počasí

Mnoho cestujících v minulosti neodletělo do cílové destinace kvůli nepřízni počasí či technické závadě na letadle. Proč bylo v neděli zrušeno deset letů z Varšavy?

Zranitelnost v iOS a OS X

Aura bezpečného zařízení od firmy Apple dostává už poněkolikáté trhlinu. Podobně jako je tomu u největšího konkurenta – společnosti Google, lze do oficiálního obchodu nahrát podvodnou aplikaci, která se zmocní citlivých dat uživatele. 

Europol úspěšně bojuje s kyberzločinem

Evropskému centru pro boj s kyber zločinem Europol se podařilo zatknout 49 osob, podezřelých mimo jiné z praní „špinavých“ peněz, útoků na firemní e-mailové účty a ukradení 6 miliónu euro (cca 170 mil. korun). Podrobnosti uvnitř.

Pozor na platební instrukce v mailu

Počet pokusů přimět firmu k převodu peněz pomocí podvodného emailu vzrostl za posledních pět let čtyřnásobně.

ESET objevil další porno malware na Google Play

Na oficiální obchod s aplikacemi společnosti Google se kyber kriminálníkům pravidelně daří propašovat podvodné nebo přímo škodlivé aplikace. Společnost ESET objevila další z nich.

Zabezpečte si webkameru proti zneužití

Webkamery jsou dnes téměř na každém zařízení, na chytrém telefonu, tabletu, i na televizi. Každé zařízení, které je připojené k internetu ovšem nese riziko zneužití citlivých údajů.