Miliony Android zařízení v ohrožení

Kritická zranitelnost ohrožovala miliony zařízení, které využívají operační systém Android. 

Kauza ukradených údajů nevěrníků

Únik dat uživatelů mezinárodní seznamky Ashley Madison rozpoutal mediální bouři. Mnohým lidem se zvedl krevní tlak – co když se přijde na to, že byli na uvedené seznamce registrováni.

Kyblíky plné vody a ledu

Velká část populace v loňském roce převzala výzvu, při které se měli polít ledovou vodou, a v lepším případě přispět finančními prostředky na výzkum a podporu lidí trpící zákeřnou chorobou.

Co je to exploit?

Zajímavá je obecná definice (Wikipedia): "Exploit je program nebo nějaký kód, který dokáže profitovat z nějaké bezpečnostní díry (zranitelnosti) v aplikaci nebo systému tak, aby z něj měl útočník nějaký přínos".

Ransomware a Flash Player

Neuběhl ani týden, kdy se veřejně mluvilo o zranitelnosti ve Flash Playeru. Chyba sice byla minulý týden opravena, zranitelnost ale ve velkém využívají známé Exploit Kity.

Neodletěli. A nebylo to kvůli počasí

Mnoho cestujících v minulosti neodletělo do cílové destinace kvůli nepřízni počasí či technické závadě na letadle. Proč bylo v neděli zrušeno deset letů z Varšavy?

Zranitelnost v iOS a OS X

Aura bezpečného zařízení od firmy Apple dostává už poněkolikáté trhlinu. Podobně jako je tomu u největšího konkurenta – společnosti Google, lze do oficiálního obchodu nahrát podvodnou aplikaci, která se zmocní citlivých dat uživatele. 

Europol úspěšně bojuje s kyberzločinem

Evropskému centru pro boj s kyber zločinem Europol se podařilo zatknout 49 osob, podezřelých mimo jiné z praní „špinavých“ peněz, útoků na firemní e-mailové účty a ukradení 6 miliónu euro (cca 170 mil. korun). Podrobnosti uvnitř.

Pozor na platební instrukce v mailu

Počet pokusů přimět firmu k převodu peněz pomocí podvodného emailu vzrostl za posledních pět let čtyřnásobně.

ESET objevil další porno malware na Google Play

Na oficiální obchod s aplikacemi společnosti Google se kyber kriminálníkům pravidelně daří propašovat podvodné nebo přímo škodlivé aplikace. Společnost ESET objevila další z nich.

Zabezpečte si webkameru proti zneužití

Webkamery jsou dnes téměř na každém zařízení, na chytrém telefonu, tabletu, i na televizi. Každé zařízení, které je připojené k internetu ovšem nese riziko zneužití citlivých údajů.

Bezpečnostní otázky – nutné zlo?

Zcela jistě už se vám někdy stalo, že jste zapomněli heslo k e-mailovému účtu nebo jiné službě. Při založení účtu většinou musíte odpovědět na základní otázky typu: Váš nejlepší kamarád, oblíbený herec a podobně. Pokud přístupové údaje zapomenete, jednou z možností, jak heslo obnovit, jsou právě bezpečnostní otázky.

Jak poznat potenciálně škodlivou mobilní aplikaci?

Stále větší procento uživatelů konzumuje obsah internetu prostřednictvím mobilních zařízení. Je to logické. Výkon tabletů a smartphonů narostl v posledních letech raketově a nejrychlejší zařízení už směle konkurují stolním počítačům a notebookům. Stejně rychle narostl i počet dostupných aplikací v jednotlivých obchodech.

Zabezpečte si počítač, přinášíme několik rychlých tipů

Přinášíme vám video, ve kterém se můžete podívat na přehled tipů a doporučení, jak zabezpečit počítač. Nechcete se vystavovat riziku při používání počítače, ale přitom si nevíte rady se zabezpečením? Potřebujete rychlé řešení? Pak je toto video právě pro vás. 

Historie malware v infografice

I když se to nezdá, počítačové viry jsou s námi již více než 28 let. Věděli jste, kolik druhů malware se během této doby vystřídalo? Podívejte se na stručnou infografiku, která shrnuje ty nejpodstatnější hrozby v čase.

Jak šifrovat a chránit svá data?

Má smysl šifrovat data? Jakým způsobem je můžeme chránit? Bezpečnostní expert ze společnosti ESET, Petr Šnajdr, se účastnil diskuze na serveru zive.cz a odpovídal čtenářům na jejich dotazy. Přinášíme vám výběr těch nejzajímavějších.

Jsou testy opravdu objektivní?

V posledních letech jsme mohli číst několik zpráv ohledně zbytečnosti antivirů a neobjektivity testů bezpečnostních produktů. Nyní se objevila zpráva, která toto tvrzení pravděpodobně potvrdí.

FBI hledá tvůrce botnetu

Americká policie vypsala odměnu tří milionů dolarů na dopadení organizátora podvodů okolo botnetu Zeus a vyděračského malware Cryptolocker

Zabezpečení přístupu

Roste počet případů zneužití přístupu k emailovým účtům manažerů. Jejich jménem pak podvodníci vydávají falešné instrukce – často dokonce uspějí s příkazy k bankovním převodům

Ochrana před útoky

Počet útoků typu DDoS, které mají zahltit cílové servery nezvladatelnou vlnou dotazů a způsobit zhroucení systému, vzrostl v posledním čtvrtletí 2014 meziročně o 57 procent a oproti předchozímu čtvrtletí dokonce o 90 procent.