Irské štěstí dostalo s DDoS útoky na frak

Irský deník The Irish Independent minulý týden informoval o vyřazení několika vládních stránek a serverů po masivních DDoS útocích. John Leyden z listu The Register v souvislosti s tímto případem upozornil na možnou souvislost s útoky na diskusní fórum boards.ie a irskou Národní loterii. Tato spekulace zřejmě vychází z tvrzení hackerů, že první útok měl být pouhým začátkem „národního bezpečnostního auditu“.

Win32/Bayrob - vaše finance opět v ohrožení

Podobně jako obchodníci cyklicky opakují výprodejové slevy, i tvůrci malwaru se snaží opakovaně získat další „zákazníky“. Těmto cyklům říkáme malware kampaně.

Policie ČR se letos zaměří na kyberzločince

Větší důraz na potírání internetového zločinu chce letos klást Policie České republiky. Podle náměstka policejního prezidenta pro kriminální policii Zdeňka Laubeho dojde k vytvoření speciálního útvaru proti kybernetické kriminalitě, který bude spadat pod Útvar pro odhalování organizovaného zločinu.

Umíme prolomit šifrování u BlackBerry, tvrdí nizozemská a kanadská policie

Speciální kybernetické týmy nizozemských a kanadských policistů dokáží obejít nejnovější zabezpečení chytrých telefonů BlackBerry a přečíst zašifrované zprávy, včetně těch, které již byly uživatelem vymazány.

Pravidla pro bezpečnější přístupy ke službám na internetu

Když před několika dny unikla (nejen) soukromá e-mailová komunikace Bohuslava Sobotky, podle očekávání to spustilo mediální bouři. Nejde jen o nějaké e-maily s příbuzenstvem, jde i podstatně citlivější témata. 

Malware vypnul elektřinu na Ukrajině

Přibližně 700 tisíc lidí zůstalo 23. prosince v Ivano-Frankovské oblasti na Ukrajině bez elektřiny. Proud nešel v polovině tamních domů po dobu několika hodin.

Pentagon chce zavirovat počítače vůdců Islámského státu, FBI je proti

Mezi americkým ministerstvem obrany a federální vyšetřovací službou FBI se rozhořel spor o to, zda eliminovat vliv Islámského státu (ISIS) záměrným zavirováním počítačů jeho vůdců.

Severokorejský státní operační systém pro PC šmíruje uživatele

Dokonalý přehled o všech uživatelích osobních počítačů a jejich chování na národním intranetu má státní aparát v komunistické Severní Koreji (KLDR). Pomáhá mu v tom vlastní operační systém pro PC nazvaný Red Star OS.

Google testuje přihlašování k účtu přes telefon, bez zadávání hesla

Nový způsob přihlašování k osobnímu účtu na Googlu prostřednictvím telefonu, aniž by uživatel musel používat heslo, testuje tato globální internetová společnost. Vystupňovala tak svůj boj proti používání lehce zneužitelných hesel typu „12345“ nebo „heslo“.

VIDEO: Pozor na ransomware!

Internetové hrozby na nás číhají každý den. Ransomware je velmi nebezpečný typ malware, který vás může připravit o velké množství peněz. Připravili jsme pro vás video, kde se dozvíte, jaké nebezpečí vám hrozí a jak se proti němu bránit.

Adobe a Microsoft masivně záplatovali bezpečnostní díry

Neuvěřitelný počet aktualizací softwaru, které mají eliminovat bezpečnostní díry, vydaly společnosti Adobe a Microsoft.

ESET přispěl ke zničení botnetu Dorkbot

Společnost ESET spolupracovala s Microsoftem, CERT.PL a dalšími úřady na přerušení provozu botnetové sítě Dorkbot. ESET sdílel technické analýzy, statistické informace o používaném malware a C&C doménách a IP adresách. Dorkbot infikoval počítače ve 190 zemích po celém světě.

PlayStation jako bezpečnostní riziko?

Za potenciální bezpečnostní riziko označil italský ministr spravedlnosti Andrea Orlando šifrovanou elektronickou komunikaci prostřednictvím chatu na PlayStation 4.

Jak používají internetové bankovnictví v USA, UK, Německu a Rusku?

Používali byste internetové bankovnictví, aniž byste měli na počítači nainstalovaný antivirový program? Pokud zní odpověď ne, pak se řadíte po bok 77 % uživatelů internetu ve Velké Británii.

Amazon resetoval hesla tisíců uživatelů

Amazon rozeslal některým svým zákazníkům e-maily, v nichž informuje, že si mají obnovit heslo ke svému účtu u tohoto internetového obchodu, protože jejich stávající přístupové heslo mohlo být zneužito a proto bylo zrušeno.

Pět způsobů, jak lépe ochránit děti díky Rodičovské kontrole

Za jednu z největších hrozeb spojených s aktivitami dětí na internetu považují rodiče vhodnost obsahu, který si jejich potomci prohlížejí a k němuž se mohou dostat při brouzdání po síti. Z průzkumu společnosti ESET vyplývá, že se devět z 10 rodičů přímo obává, na jaké webové stránky jejich děti vstoupí a co tam uvidí.

Nebuď naháč na internetu, vyzývá školní KyberFEST

Nebuď naháč na internetu, Ovládni svůj mobil nebo Jak být hvězdou na internetu – to je jen malý výčet seminářů a přednášek, které budou provázet multižánrový festival KyberFEST zaměřený na bezpečnost dětí na internetu, který tento pátek a sobotu 20. a 21. listopadu 2015 pořádají v Městské knihovně v Praze Národní centrum bezpečnějšího internetu a Magistrát hlavního města Prahy.

Miroslav Trnka, zakladatel ESETu, vystoupí na TechFestu 2015

Brněnská studentská konference TechFest 2015 přivítá ve čtvrtek 19. listopadu 2015 jednoho ze zakladatelů společnosti ESET Miroslava Trnku.

Bezpečnost dětí na internetu

Bezpečnost dětí v 21. století už není jen o bezpečí v reálném světě. V dnešní době musí rodiče dávat pozor také na to, co dělají děti na internetu. Podívejte se na několik věcí, které je potřeba brát v úvahu.

Do Not Tracking? Pro Google a Facebook to neplatí

Americký Federální výbor pro telekomunikace (FCC) odmítl hromadnou petici uživatelů internetu proti provozovatelům Facebooku, Googlu a dalších velkých internetových portálů a sociálních sítí, kteří nerespektují požadavek Do Not Tracking – tedy „stopku“ pro využívání informací o chování svých uživatelů na internetové síti.