Skynet miluje váš iPhone

Letos je tomu třicet let, kdy James Cameron natočil film Terminator. Psal se rok 1984. Svět řídila, alespoň ve filmu, počítačová síť Skynet. Tehdy to byla jen fantazie scénáristů, ale podle Camerona se jakýsi Skynet již pomalu formuje i mimo filmová plátna.

Únik uživatelských dat AT&T

Za krádežemi dat nestojí vždy jen externí útočníci. Podle statistik jsou za třicet procent útoků a krádeží dat odpovědní zaměstnanci daných společností. 

Nová řada ESET produktů

Minulý týden jsme vydali novou verzi našich produktů ESET Smart Security a ESET NOD32 Antivirus s pořadovým číslem 8.

Většina webových útoků je zaměřena na Javu

Java je dle statistik nejzneužívanější aplikací z hlediska webových útoků. Neaktuální verze Javy je jasný předpoklad, aby se počítač stal cílem hackera. 

Bude Google chudší o 100 mil. dolarů?

Podle britského magazínu IT Pro bude možná společnost Google čelit právním krokům zástupců celebrit, kterým se nelíbí, že Google při úniku jejich nahých fotografií na internet nic nepodnikl a uživatelé si je mohli "vygooglit". 

Facebook za 3 dolary měsíčně

Na Facebooku se šíří další hoax neboli nepravdivá poplašná zpráva. Tentokrát zní docela uvěřitelně, protože upozorňuje na fakt, že majitelé populární sociální síť zpoplatní a to třemi dolary měsíčně. 

Botnety: hrozba, která působí obrovské škody

Americká FBI odhaduje, že prostřednictvím sítí ovládaných počítačů se zločincům podaří ročně infikovat dalších 500 milionů počítačů a způsobit škody za víc než 110 miliard dolarů. 

iPhone 6 zcela zdarma. Chcete?

Nové iPhony jsou na světě a díky se popularitě se stávají častým terčem podvodných kampaní. Nejinak tomu je i u aktuální řady 6.

ARJ stále žije

Tak jako se u nás šíří malware v podobě ZIP archivů, objevily se i vzorky v archivech ARJ.

Tak kdo vlastně špehuje?

Edward Snowden rozpoutal něco, v co asi ani on sám nedoufal. Soukromí se nyní řeší mnohem víc, než tomu bylo před ním.

Win32/Filecoder v ČR

V minulých dnech se objevila verze Filecoderu (Cryptolocker), která je pravděpodobně vytvořená v ČR a pro ČR. 

Dopravní semafory mají téměř nulové zabezpečení

Taky předpokládáte, že důležité městské systémy jako jsou vodárny, kanalizace nebo semafory na křižovatkách mají velmi dobře vyřešené zabezpečení vůči vnějším útokům. Jak zjistili vědci v Michiganu, zabezpečení světelné signalizace na křižovatkách to zrovna nepotvrzuje. 

Proč nestahovat aplikace mimo Google Play

Pokud patříte mezi uživatele, kteří stahují aplikace mimo legitimní zdroj Google Play, měli byste mít na paměti, že můžete stáhnout naprosto neužitečnou aplikaci, která bude obsahovat škodlivý kód.

Doom na bankomatu

Doom. Asi nejslavnější střílečka z prvního pohledu. Už nějakou dobu se ho PC nadšenci snaží rozběhat na všem možném. Australský tým však nasadil laťku hodně vysoko. Doom spustili na bankomatu, na upravených Windows XP.

Android/Simplocker – Šifrování Android telefonů pokračuje

V červnu se objevil poprvé. Android/Simplocker – první Ransomware pro OS Android, který je schopen šifrovat data v telefonu. Prošel za poslední měsíc nějakým vývojem? Nebo to byla jen slepá ulička vývoje?

Podvodné profily obětí letu MH17 na Facebooku

Bankovní trojan Win32/Aibatook

Dnes si popíšeme klasickou malware kampaň, která se šířila v zemi vycházejícího slunce - Japonsku. 

Podvodné příspěvky na Facebooku

Podvodná spamová kampaň - co zatím víme?

Zabezpečení Google Glass zatím není neprůstřelné

Na Google Glass se jistě těší mnoho lidí. Konečně bude možné v podstatě bezdotykově využívat moderní mobilní aplikace. Jak je to ale se zabezpečením této nové technologie?