Amazon resetoval hesla tisíců uživatelů

Amazon rozeslal některým svým zákazníkům e-maily, v nichž informuje, že si mají obnovit heslo ke svému účtu u tohoto internetového obchodu, protože jejich stávající přístupové heslo mohlo být zneužito a proto bylo zrušeno.

Pět způsobů, jak lépe ochránit děti díky Rodičovské kontrole

Za jednu z největších hrozeb spojených s aktivitami dětí na internetu považují rodiče vhodnost obsahu, který si jejich potomci prohlížejí a k němuž se mohou dostat při brouzdání po síti. Z průzkumu společnosti ESET vyplývá, že se devět z 10 rodičů přímo obává, na jaké webové stránky jejich děti vstoupí a co tam uvidí.

Nebuď naháč na internetu, vyzývá školní KyberFEST

Nebuď naháč na internetu, Ovládni svůj mobil nebo Jak být hvězdou na internetu – to je jen malý výčet seminářů a přednášek, které budou provázet multižánrový festival KyberFEST zaměřený na bezpečnost dětí na internetu, který tento pátek a sobotu 20. a 21. listopadu 2015 pořádají v Městské knihovně v Praze Národní centrum bezpečnějšího internetu a Magistrát hlavního města Prahy.

Miroslav Trnka, zakladatel ESETu, vystoupí na TechFestu 2015

Brněnská studentská konference TechFest 2015 přivítá ve čtvrtek 19. listopadu 2015 jednoho ze zakladatelů společnosti ESET Miroslava Trnku.

Bezpečnost dětí na internetu

Bezpečnost dětí v 21. století už není jen o bezpečí v reálném světě. V dnešní době musí rodiče dávat pozor také na to, co dělají děti na internetu. Podívejte se na několik věcí, které je potřeba brát v úvahu.

Do Not Tracking? Pro Google a Facebook to neplatí

Americký Federální výbor pro telekomunikace (FCC) odmítl hromadnou petici uživatelů internetu proti provozovatelům Facebooku, Googlu a dalších velkých internetových portálů a sociálních sítí, kteří nerespektují požadavek Do Not Tracking – tedy „stopku“ pro využívání informací o chování svých uživatelů na internetové síti.

90 procent nejpopulárnějších webů světa má problém s únikem dat o uživatelích

Drtivá většina nejoblíbenějších internetových stránek odesílá data o svých uživatelích třetím stránám, aniž by to návštěvníci věděli a souhlasili s tím.

Zatkli hackera, který vydíral TalkTalk. Je mu 15 let

Britský Scotland Yard se pochlubil zatčením hackera, který pronikl do databáze zákazníků mobilního operátora a poskytovatele internetového připojení TalkTalk a požadoval výkupné 80 tisíc liber v Bitcoinech

Střílet po dronech nad vlastním pozemkem povoleno

Alespoň v americkém státě Kentucky. Tamní soud zprostil obvinění občana Williama Meridetha, který byl již v červenci letošního roku zatčen poté, co sestřelil dron, který létal poblíž jeho domu.

Proč je „internet věcí“ dalším milníkem v bezpečnosti?

Fenoném internetu věcí je bezprecedentní rozbuškou v oblasti bezpečnosti a rozvoje mobilních zařízení, míní expert americké pobočky ESETu Righard J. Zwienenberg.

Útok na zákazníky TalkTalk

TalkTalk je britská společnost poskytující služby spojené s televizí, telekomunikacemi, připojením k internetu. Již od středy se potýká s masivním útokem na své servery, které mají za cíl získat co nejvíce informací o zákaznících společnosti.

Teenager se naboural do osobního e-mailu ředitele CIA

Průnik mladého hackera do osobní e-mailové schránky ředitele americké tajné služby CIA Johna Brennana vyšetřují federální agenti FBI.

Adobe Flash opět v problémech

I když se společnost Adobe snaží a pravidelně vydává aktualizace, Adobe Flash Player patří mezi nejčastěji zneužívané aplikace. Většina uživatelů na aktualizaci Flash Playeru zapomíná a vystavuje tak své počítače resp. obsah počítače velkému riziku.

5 věcí, kterých se vyvarovat při volání technické pomoci

Rozbil se vám počítač? Nefunguje tak, jak si představujete? Koho požádáte o pomoc, když si nevíte rady? Jistě máte ve svém okolí někoho, kdo spadá do kategorie „geek“ či „ajťák“. Určitě víte, koho si představit – někoho, kdo studuje, pracuje, nebo se jen pohybuje okolo počítačů a vždy vám dokáže poradit.

ESET představuje nové produkty pro domácnosti

Již tradičně IT bezpečnostní firma ESET vydává v září aktualizované verze bezpečnostních řešení pro domácnosti. Produkty ESET Smart Security a ESET NOD32 Antivirus povýšily na verzi 9.

Trójské hry: Odlanor

I mezi malware se najdou výjimečné a unikátní kousky kódu, které vybočují z řady například tím, že cíli na speciální skupinu obětí, která však v případě úspěchu může útočníkovi výrazně vylepšit finanční situaci.

Fiat Chrysler svolává auta do servisů

Další vozy míří do servisu kvůli softwarové chybě. Tentokrát do servisu míří dobrovolně.

Zranitelnosti prohlížečů pro Android

Používáte na svém Android zařízení prohlížeče Dolphin a Mercury? Oba obsahují zranitelnosti, které mohou vést ke spuštění nebezpečného kódu.

Zranitelnost Stagefright pro Android

Když bezpečnostní expert Joshua Drake uveřejnil nalezenou zranitelnost v operačním systému Adroid, média ihned začala mluvit o nejhorší nalezené zranitelnosti. Je to pravda nebo jde jen o nafouknutou bublinu?

Chcete Windows 10 úplně zadarmo?

S příchodem Windows 10 se objevily první případy zneužití procesu získání nejnovější verze operačního systému od Microsoftu.