FBI hledá tvůrce botnetu

Americká policie vypsala odměnu tří milionů dolarů na dopadení organizátora podvodů okolo botnetu Zeus a vyděračského malware Cryptolocker

Zabezpečení přístupu

Roste počet případů zneužití přístupu k emailovým účtům manažerů. Jejich jménem pak podvodníci vydávají falešné instrukce – často dokonce uspějí s příkazy k bankovním převodům

Ochrana před útoky

Počet útoků typu DDoS, které mají zahltit cílové servery nezvladatelnou vlnou dotazů a způsobit zhroucení systému, vzrostl v posledním čtvrtletí 2014 meziročně o 57 procent a oproti předchozímu čtvrtletí dokonce o 90 procent.

Úniky dat ve firmách

Bezpečnost dat je téma několika několik posledních let. Během této doby vnímám snahu společností o ochranu know-how a citlivých informací. Na druhou stranu existuje mnoho společností, které tuto oblast stále podceňují. V tomto směru už dlouho neplatí, že by za krádežemi dat stáli jen externí útočníci.

Botnety a ochrana proti nim

Americké úřady mají boj proti botnetům jako velkou prioritu. Cílem je rozbít ovládací infrastrukturu každého botnetu, který se podaří objevit. K takovému kroku je však v civilizovaných zemích potřeba soudní příkaz. Současná americká legislativa umožňuje vydat soudní příkaz pouze v případě taxativně uvedených trestných činů – a provozování botnetu mezi nimi není. Úřady tedy musí čekat, až zločinci botnet použijí k páchání trestné činnosti.

Co je to botnet?

Co je to botnet a co můžete udělat pro ochranu vašeho počítače, abyste nebyli jeho součástí?

 

Exploity: Co to jsou exploity a jak fungují

V článku se zaměříme na to, co to jsou exploity, a jak ve většině případů fungují.

Svátek zamilovaných a nepozorných

Valentýn je příležitost nejen najít lásku, ale také přijít o citlivá data nebo dokonce o peníze.

WhatsApp a soukromí

Používáte WhatsApp, řešíte své soukromí, máte správně nastavené sdílení dat, a přesto existuje možnost, jak zjistit profilovou fotku, zda jste či nejste online, nebo stavové zprávy.

Ransomware stále žije

Desítky tisíc nakažených počítačů po celém světě. To v krátké době dokázaly různé verze Cryptolockeru.

Počet útoků na Internet Explorer se zdvojnásobil

I přes množství dostupných typů prohlížečů, patří Internet Explorer společnosti Microsoft k nejpoužívanějším prohlížečům. To s sebou nese i zájem útočníků, kteří se snaží ne vždy bezpečný prohlížeč zneužít.

Kybernetická kriminalita v roce 2015 - predikce společnosti ESET

Nejvýznamnějšími trendy pro rok 2015 jsou nárůst cílených útoků, rostoucí zájem zločinců o platební systémy, další vlny malware - především vyděračského, a také útoky, související s fenoménem „Internet věcí“. 

Bezpečné aplikace ESET

Bezpečnostní řešení ESET Smart Security je jediné řešení pro domácnosti, které stoprocentně uspělo v testu ochrany před zneužitím možných bezpečnostních děr v jejich programovém kódu. 

Jak bezpečný je samotný antimalware?

Bezpečnostní software chrání před zneužitím jiných aplikací. Jak je na tom ale s ochranou před zneužitím on sám?

Vánoční online nákupy bezpečně

Předvánoční šílenství pomalu vrcholí. Připravili jsme pro vás průvodce poklidných vánočních nákupu na internetu. 

Cryptolocker opět trochu jinak

Řadu měsíců se objevuje malware šifrující uživatelská data. Variant už bylo několik, bohužel se neustále vyvíjí.

Smart Lock a Lollipop

Nová verze Androidu označovaná jako Lollipop (česky „lízátko“) se pomalu, ale jistě začíná postupně objevovat na nových nebo od výrobce dobře podporovaných zařízeních (Nexus, Nvidia Shield Tablet atd.). Obsahuje nové bezpečnostní funkce, které opět o něco více zabezpečí smartphone nebo tablet. 

Cybermonday – vše co potřebujete vědět

Cybermonday je je jedním z největších nákupních dní, v roce 2013 zákazníci utratili neověřitelných 2,3 mld dolarů na vánoční dárky. Vzhledem k této horentní sumě se ale stále častěji objevují v tento den i kyberzločiny. 

Ochrana osobních údajů na Facebooku v novém kabátě

Internetem kolují návody, jak si nově ochránit osobní údaje na Facebooku. Opravdu to funguje?

Hackerům stačí, když uživatele vyděsí

Zní to možná zvláštně, ale některým hackerským skupinám asi stačí, když uživatele vyděsí.