JAK CHRÁNÍME PŘÍSTUP DO NAŠICH TELEFONŮ?

NEJVĚTŠÍ BEZPEČNOSTNÍ INCIDENTY ZA UPLYNULÝCH PĚT LET

CO JE TO KYBERŠIKANA A JAK SE JÍ BRÁNIT?

previous arrow
next arrow
Slider

Víte, jaký software máte na svém počítači?

  |   Technologie

V rámci našich analýz detekujeme velké množství takzvaných PUA. Pod tímto označením jsou skryty tzv. nechtěné či nežádoucí aplikace (Potentially Unwanted Applications).

1526979227_31428065_m.jpg

Jedná se o mnoho podskupin, jakými jsou například adware či skripty pro těžení kryptoměn třetím osobám. Je jich ale více a mnohdy se maskují za legitimní doplněk, který vám například slibuje optimalizaci výpočetního výkonu. Zejména pro laického uživatele je obtížné skutečnou funkci takové aplikace odhalit.

Málokdo ví, že prohlížeč Chrome od společnosti Google obsahuje nástroj Chrome Cleanup, který umí právě PUA nalézt a odstranit. Tato funkcionalita byla vytvořena v laboratořích společnosti ESET a skrze prohlížeč pravidelně kontroluje počítač na výskyt nechtěného či nežádoucího softwaru.

V případě, že  Chrome Cleanup nějaké PUA detekuje, upozorní na to uživatele a obtěžující programy odstraní. Nelze jej však zaměnit za tradiční bezpečnostní produkt. Chrome Cleanup přidává „jen“ další vrstvu ochrany i pro uživatele, kteří nepoužívají antivirové programy, blokaci reklam a skriptů. Více informací o nástroji Chrome Cleanup najdete v článku na mém blogu spajk.cz.

 

 


Dvojklik