10 „CHYTRÝCH“ VYCHYTÁVEK, KTERÉ NEJSOU ZDALEKA TAK CHYTRÉ, JAK SE ZDAJÍ – 1. DÍL

Nejdříve byly chytré telefony a chytré televizory, pak chytré lednice s chytrými magnety a dnes máme chytré téměř vše.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Ačkoli slovo „chytré“ nevykazuje známky odcházení, ne každá vychytávka v našem propojeném světě je tak chytrá, jak se zdá. Jistě, váš odpadkový koš má možná vlastní aplikaci pro iPhone, ale k čemu je a jaký problém to řeší? Pro každou skutečně známou vymoženost jsou zde alespoň tři chytré náramky a všechny dělají rozdílné variace stejných bezvýznamných věcí. Zde je pouze deset těch nejhorších provinilců.

1. Navigační bunda

dívka s telefonem v ruce

GPS je fenomenálně užitečná technologie, ale pro někoho je hledání v Google mapách příliš komplikované. Řešení? Navigační bunda, která vás dovede do cíle pomocí vibrování rukávů k naznačení odbočování vlevo a vpravo. Modrý kovbojský klobouk a oční stíny jsou dobrovolné, ale jistě by bylo škoda celkový vzhled outfitu nedokončit.

2. Prsten

prst s hi-tech prstýnkem

Jeden prsten vládne všem? To je myšlenka „chytrého prstenu“, který chce posílat textové zprávy a řídit vaše domácí spotřebiče švihem prstu. Můžete si sice připadat jako kouzelník, ale také budete vypadat trochu směšně a ještě za tuto „výsadu“ zaplatíte 130 dolarů.

3. Kamera pro domácí mazlíčky

Jistě existují dobré vychytávky pro domácí mazlíčky, ale bohužel toto není dobrý příklad. Petcube se prodává jako chytrá krabička, která vás udrží v kontaktu se zvířecím společníkem, zatímco jste mimo domov. Křičet povely přes obrazovku na nezodpovědného domácího mazlíčka ale není naše představa o pokroku.

4. Selfie tyč

asiatky se selfie tyčí

Bohužel je pravděpodobné, že obávané „smartphony na tyči“ nás budou strašit, čím dál častěji. Na letošním veletrhu CES byly všude a zdá se, že jejich počet neustále roste.

5. Chytré pásky

smart náramek

Letošní veletrh CES byl zaplaven takzvanými chytrými produkty, ale žádný z nich neupoutal pozornost tak jako Belty. Nosnou myšlenkou chytrého pásku je, že se přizpůsobí vašemu pasu, povolí, když přiberete a utáhne se, když by na vás kalhoty začaly viset.

 

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat