10 vychytávek, které zmírní bolest z nového školního roku

Je to tak, září je v plném proudu, škola začala už nejen školákům, do lavic poslucháren brzy opět zasednou i studenti.
Martin Skýpala
Total
0
Sdílení

Tmavá mračna školního roku 2014/2015 se nad námi všemi stahují stejně rychle, jako když přichází letní bouřka. Ale co, není vše jen černočerné. Září bývá důvodem pro pravidelnou procházku po obchodech, papírnictvích, e-shopech a je to také chvíle, kdy se rádi rozmazlujeme pomůckami, které nám mají nadcházející údobí zvýšeného studia usnadnit. Přinášíme vám pár tipů na vychytávky, se kterými vás bude učení bavit.

Zvýrazňovač, který umí scanovat

scanmarker

Za zhruba 80 dolarů si můžete pořídit zřejmě nejdražší zvýrazňovač na světě. Vyplatí se? No pokud studujete obor, ve kterém si musíte zapisovat doslovné dlouhé citace, jistě tento nástroj oceníte. Novinka se jmenuje Scanmarker a koupit ho můžete na této adrese: http://scanmarker.com/

Mikrofon Mighty Mic

telefony s mikrofony

Ať už jste v dělání si poznámek mágové, nebo teprve začínáte, stejně nakonec zjistíte, že se nic nevyrovná tomu, kdybyste si mohli přednášku prostě jednoduše znovu poslechnout. Pro tento účel je nejlepší vyzkoušet Mighty Mic – http://photojojo.com/store/awesomeness/mighty-phone-boom-mic/

Mikrofon jednoduše upevníte na váš chytrý telefon a můžete začít nahrávat.

Přenosná nabíječka Anker Astro

telefon s nabíječkou

Za asi 20 dolarů si můžete pořídit přenosnou nabíječku, kterou oceníte především ve chvíli, kdy na svůj telefon navěsíte doplňky, jako například výše zmíněný mikrofon. Samozřejmě, každá podobná vychytávka musí odněkud brát energii a tou zásobárnou je právě nabitá baterie telefonu. Přenosná nabíječka vám usnadní život a vašemu telefonu dopřeje životadárný doušek energie v jeho poslední hodince.

Moleskine Livescribe

Moleskine Livescribe

O této novince jsme vás informovali již minulý týden. Společnosti Moleskine a Livescribe se rozhodli vyjít na trh s nástrojem, který snadno a rychle digitalizuje veškeré vaše ručně psané poznámky, schémata, náčrty. Nic již nebrání tomu, být plně kreativní i v digitálním světě nul a jedniček.

CTX virtuální klávesnice

virtuální klávesnice

Rádi byste si pořizovali poznámky z přednášek v digitální podobě, ale nechce se vám s sebou tahat notebook? Psaní na dotykové obrazovce mobilu je nepohodlné? Pořiďte si žhavou vychytávku od společnosti CTX. Jejich virtuální klávesnice má bluetooth připojení, samotná krabička, ve které se zázrak „ukrývá“ je skutečně malá, můžete ji snadno pověsit na klíče jako decentní přívěšek, nebo schovat do penálu. Její zapnutí je pak otázkou vteřin. Hologram se promítne na lavici a vy se už můžete jen bavit virtuálním vyťukáváním.

Psací stroj na USB

psací stroj na usb

Ano, nic není nemožné. Odměna za nejméně smysluplnou položku na našem seznamu patří psacímu stroji na USB. Cena začíná na sympatických 699 dolarech, takže pokud máte dost peněz nazbyt, doporučujeme. Je to sice trochu nesmysl, ale na druhou stranu, dodá vašim nočním seancím nad nedopsanou seminárkou punc jisté časem zašlé romantik.

Amazon Kindle

kindle

Nebo jakákoli jiná čtečka. Pokud jste jim ještě nepřišli na chuť, tak snad jen připomeneme, že nevýhoda klasických tištěných učebnic je jasná: jsou těžké a drahé. Jejich elektronická podoba bývá mnohem úspornější.

Sense – pohlídá váš spánek

sense

Ty tam jsou letní dny, kdy člověk mohl spát až do oběda. Ve školním roce nás opět čeká brzké vstávání. Někomu nevadí, ale někdo se adaptuje na staronový režim prakticky do příštích prázdnin. Pomoci by vám mohla třeba i tato novinka. Snímač spánku Sense je inteligentní snímač, který vzbudil mnoho rozruchu již při svém uvedení na trh začátkem tohoto roku. Slibuje, že s ním poznáte nový rozměr budíku, který vás oslní svými možnostmi monitorování spánku a spacích vzorců.

Chytré hodinky Pebble

Chytré hodinky Pebble

Apple sice minulý týden představil své nové hodinky Watch, ale nám nic nebrání v tom, podívat se i po jiných značkách, které se již prodávají. Pro tuto chvíli vybíráme z nabídky hodinky Pebble. Jejich specifikace najdete na webu https://getpebble.com/

Sluchátka Normal

sluchátka

Pro dlouhé hodiny strávené v knihovnách a studovnách budete potřebovat hlavně hodně dobré muziky, aby vás udržela při smyslech. A jaký jiný způsob poslouchání hudby chcete zvolit, než pomocí sluchátek, které byly vyrobeny přímo pro vás? Jediné, co stačí pro tyto originální sluchátka udělat, je nahrát fotku svého ucha na web pomocí aplikace Normal. Sluchátka vytištěná na 3D tiskárně dostanete během krátké doby poštou a můžete se ponořit do studia.

 

 

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat