Muž a žena si čtou o kybernetické bezpečnosti a zabezpečení chytrých zařízení

5 nejčtenějších článků roku 2021

Stalkerware, zabezpečení telefonu před ztrátou nebo podvodné e-maily. Připravili jsme pro vás přehled článků, které vás v loňském roce nejvíce zaujaly.
Lucie Mudráková
Total
0
Sdílení

V roce 2021 vás na Dvojkliku nejvíce zajímaly články o stalkerwaru, podvodných e-mailech nebo zabezpečení mobilního telefonu. Pět nečtenějších z nich si můžete znovu připomenout v našem novoročním shrnutí.

#1 Kybertest

Mezi nejčtenější články loňského roku patřil například ten o Kybertestu, společném projektu společnosti ESET, České bankovní asociace (ČBA) a Policie ČR. Díky němu si můžete na praktických příkladech ověřit, zda poznáte všechny moderní podvody v online světě.

#2 Co dělat, když ztratím telefon?

Jak zabezpečit telefon před ztrátou

Ve svých mobilních telefonech nosíme stále více osobních dat, jako jsou fotky, dokumenty a kontakty. Pokud příliš nedbáme na zálohování, může nás ztráta telefonu pořádně potrápit a být velkým rizikem pro naše soukromí. Tipy, jak data zabezpečit a co udělat v případě ztráty jako první, byly dalším nejčtenějším článkem roku 2021.

#3 Největší hrozby pro Android

Experti varují před stalkerwarem

Mezi články na Dvojkliku najdete kromě bezpečnostních tipů také pravidelné zprávy o aktuálních hrozbách v České republice. Vloni vás nejvíce zaujalo varování před stalkerwarem a bankovním malwarem Cerberus. Oba dva typy škodlivých kódů byly po celý rok rizikem pro uživatele zařízení s operačním systémem Android.

#4 Jak poznat podvodný e-mail?

9 kroků, jak poznat podvodné e-maily

Další článek, který vás nejvíce zaujal, představuje devět rychlých kroků, jak poznat podvodný e-mail. Dozvíte se vše o taktikách, které v rámci e-mailových podvodů útočníci využívají, a na konkrétních ukázkách se naučíte e-mailové podvody rozeznat.

#5 Vše o stalkerwaru

Jak poznat stalkerware? Napoví podivné chování telefonu

Stalkerware byl vloni opravdu silným tématem. Jak ho v telefonu poznat a bránit se mu? Jak této hrozbě předcházet a jak se škodlivého kódu zbavit? V článku najdete kroky, co dělat, pokud máte podezření, že byl váš telefon napaden.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat
Češi slaví Vánoce tradičně, drží ale digitální půst

Moderní Vánoce: V Česku jsme tradiční, sociální sítě během Štědrého dne využíváme méně

K večeři kapr a bramborový salát jedině s vajíčkem a hráškem. Dárky nosí Ježíšek nejčastěji pod živý stromeček se špičkou. Používání technologií se během vánočních svátků snažíme omezovat. Uváděli to Češi všech věkových kategorií v nejnovějším průzkumu společnosti ESET.
Přečíst článek