Jaké články vybrali čtenáři Dvojkliku jako nejlepší za rok 2022?

5 nejčtenějších článků roku 2022

Připravili jsme pro vás výběr pěti nejčtenějších článků loňského roku. Jaká témata čtenáře nejvíce zajímala? Byly to především podvodné e-maily, stalkerware nebo sexting.
Lucie Mudráková
Total
0
Sdílení

#1 Podvodné e-maily

jak poznat podvodné e-maily

I přestože mnoho z nás dnes využívá různé chatovací aplikace, e-mail nadále zůstává jedním z nejrozšířenějších způsobů komunikace v online světě. A jak ukazují různé podvody, kterých se v posledním půl roce i v Česku objevilo mnohonásobně více než v předchozím období, je stále oblíbený i u kybernetických útočníků.

#2 Hacker v e-mailové schránce

co dělat, když hackeři napadnou váš e-mail

A elektronická pošta není jen prostředkem k šířený podvodných phishingových zpráv. Je také cílem hackerů, kteří se chtějí dostat k našim citlivým nebo přihlašovacím údajům do dalších online účtů. Proč to tak je a jak se před nimi bránit jsme psali v dalším nejčtenějším článku loňského roku.

#3 Telefon, který vás špehuje

Jak poznat stalkerware

Ačkoli v současné době stalkerware nepatří mezi největší hrozby pro uživatele platformy Android – nahradila ho agresivní a podvodná reklama neboli adware – také tento článek patřil mezi ty, které jste si v loňském roce přečetli nejčastěji.

#4 Sexting – online zábava nejen dospělých

Sexting není bez rizika

Každý třetí dospělý dobrovolně sdílí nebo sdílel svou intimní fotografii nebo video – ukázal to loňský průzkum společnosti ESET a Policie ČR. Na jaká bezpečnostní rizika ale můžeme narazit? A co dělat, když se naše fotka nebo video objeví veřejně na internetu?

#5 Když počítač naznačuje, že tu něco nehraje…

Jak poznat malware a jak se ho zbavit

Jak nám může počítač napovědět, že něco není v pořádku a může za to pravděpodobně škodlivý kód? Právě toto téma zajímalo čtenáře Dvojkliku v posledním nejčtenějším článkům roku 2022. Znovu si tak můžete přečíst, na jaké varovné signály se zaměřit a jak se malwaru zbavit.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat