5 robotických ramen pro váš Hi-Tech domov

Jistě, sice vám nenabídnou společnost, nenahradí přátele, ale možná vás překvapí, co všechno robotické paže umí. Není náhoda, že ve velkém počtu zaplňují crowdfundingové servery. Vybrali jsme 5 pomocníků do vašeho budoucího domova, které vám blíže představíme.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

1. Dobot

Mnoho let se robotická ramena používala jen v průmyslu, ale teprve v poslední době se pomalu začala dostávat i do domácností. Bylo to hlavně proto, že byla ošklivá, drahá a v domácnostech neměla využití. Dobot se pokouší tyto překážky odbourat.

robotické rameno píšící tužkou

Toto robotické rameno se čtyřmi klouby není moc pěkné na pohled, ale má široké možnosti využití. Alespoň pro designéry. Pomáhá umělcům i vědcům při kreslení, psaní či při 3D tisku. Rameno můžete naprogramovat i na míchání šálku kávy či čaje. Ovládání funguje přes Bluetooth přímo z aplikace na vašem chytrém zařízení, nebo počítači.

Dobot se minulý měsíc objevil na serveru Kickstarter a získal velkou popularitu.

2. 7bot

7bot dokáže podobné věci, jako Dobot, ale vyniká jednoduchostí v ovládání a programování. Také se objevil na Kickstarteru, hýbat ramenem zvládnou i začátečníci – robotická paže kopíruje pohyby skutečné ruky.

Můžete si například proti 7botu zahrát šachy.

3. Makearm

robotická ruka pletoucí košík

Tato robotická ruka je určena pro výtvarníky a umělce. Umí 3D tisk, vyřezávat, rýt, sestavovat a dokonce zvedat věci pomocí přísavky. Pokud se vám to zdá stále málo, můžete do nástavce přidat téměř libovolné nářadí.

4. “The Chef”

The Chef se skládá ze dvou robotických ramen a dokáže s přehledem uvařit oběd, aby ne, trénoval ho Tim Anderson, vítěz kuchařské soutěže Masterchef v roce 2011. Robot má širokou škálu pohybů, dokáže například rozklepnout vajíčko.

Očekává se, že na trh vstoupí v roce 2017.

5. PicassoBot

Umělci a roboti spolu většinou nespolupracují, ale i ti největší puritáni by měli zkusit pomocníka PicassoBot.

robotická ruka picasso klresící růži

Robot je určený pro střední školy a měl by pomáhat učitelům. Jedná se o jednoduchou stavebnici, kterou zvládnou sestavit a používat i děti. Po sestavení dokáže toto robotické rameno psát a kreslit.

 

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat

Moderní Vánoce: V Česku jsme tradiční, sociální sítě během Štědrého dne využíváme méně

K večeři kapr a bramborový salát jedině s vajíčkem a hráškem. Dárky nosí Ježíšek nejčastěji pod živý stromeček se špičkou. Používání technologií se během vánočních svátků snažíme omezovat. Uváděli to Češi všech věkových kategorií v nejnovějším průzkumu společnosti ESET.
Přečíst článek