5 rychlých tipů pro lepší fotografie z iPhonu

Není potřeba utrácet tisíce korun za profesionální fotografické vybavení, vše, co potřebujete, je smartphone. Nevěříte? Pak se podívejte na nejnovější reklamní kampaň společnosti Apple obsahující fotografie, které pořídil jeden z předních světových iPhone-fotografů.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Ano, fotografování iPhonem, dokonce o tom existuje stránka na Wikipedii, takže pokud chcete vylepšit vaše snímky tak, aby vypadaly jako umělecké dílo, dodržujte následující tipy.

1. Promyslete kompozici

sob

Foto: Alastair B. / Apple

První věc, která je důležitá, nespěchejte. Jestliže jste našli objekt, který chcete zachytit, nejdříve se ujistěte, že jste pečlivě rozmysleli kompozici. Fotografie, které jsou přeplněné, vypadají špatně, stejně tak nadměrně komplikované fotografie, snažte se tedy udržet fotografie jednoduché. Zapněte mřížku fotoaparátu, abyste mohli lépe zaměřit pozici přesně tak, jak chcete. Dále je dobré určit bod pro zaměření a zbytek scény umístěte kolem něj, je také velice vhodné vyzkoušet různé úhly a pozice, najdete tak nejlepší perspektivu.

2. Zapněte automatické HDR

nohy stojící na ledě s barevnými skvrnami

Foto: Cielo D. / Apple

Pokud si moc nechcete hrát s různými expozicemi, můžete si to zjednodušit tím, že zapnete automatické HDR (High Dynamic Range). Tato volba je k dispozici v horní části obrazovky v režimu fotoaparátu, iPhone automaticky najde optimální dynamický rozsah spojením tři různých expozic.

3. Foťte více fotografií

dítě

Foto: Teppo K. / Apple

Nejlepší iPhone fotografie nejsou obvykle zachyceny napoprvé, jsou vybrány z více podobných snímků pořízených ve stejný okamžik. Při pořizování fotografií se tedy nebojte snímat vše vícekrát. Až vyberete nejlepší snímek, můžete zbytek smazat. Můžete tak zachytit zajímavý detail, který dokáže změnit průměrnou fotku na vynikající.

Nepoužívejte zoom, může docházet k rozmazání fotografie. Snímek můžete přiblížit a pozadí oříznout později.

4. Experimentujte s filtry

černobílá fotograie

Foto: Renee M. / Apple

Filtry jsou často kombinovány až moc, ale přesto jsou skvělý způsob, jak obrázek oživit. Pokud sdílíte fotografie do aplikace jako je Instagram, můžete používat nativní nástroje pro úpravu, iPhone má spoustu skvělých možností a filtrů, které můžete využít před i po vyfotografováním. I když jste s vaší fotografií spokojeni, tak obvykle stojí za to ji “prohnat” nějakými filtry a zjistit, zda ji nemůžete ještě vylepšit. Černo-bílý efekt na fotografii nahoře krásně dotváří celý obrázek.

5. Přidejte finální vzhled

černobílá fotografie v kruhu

Nyní, když už jste se fotografie z iPhonu naučili vylepšovat, můžete také přemýšlet o přidání “vlastní hodnoty”. Někteří iPhone fotografové, jako je Kevin Russ, jsou známí používáním rámečků a ořezáváním fotografií pomocí aplikací jako je VSCO cam. I když to nemusí sedět vždy a na všechny fotografie, většinou tyto úpravy pomocí aplikací skutečně mohou obrázek vylepšit.

Když vše selže a fotografie stále nevypadá podle vašich představ, ujistěte se, aby fotografie měla alespoň perfektní titulek.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat