5 věcí, které umí i váš telefon

Dnešní chytré telefony nám umožňují přehrávat videa, hudbu či hry živě a pomáhají nám najít cestu nebo informují o novinkách z různých oblastí. Čím dál tím více odhadují naše potřeby a nabízí nám informace ještě předtím, než zjistíme, že je vlastně potřebujeme.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

1. Automaticky odpovídat na e-maily

Díky aplikaci Inbox, kterou spustil Google, můžete používat automatické odpovědi. Aplikace prochází všechny vaše e-maily a navrhuje krátké odpovědi, založené na obsahu ve zprávách.

Pokud se vás například kolega zeptá, zda už máte plány na dovolenou, aplikace vám navrhne 3 možné odpovědi. Jednu variantu si vyberete a odešlete. Odpověď před odesláním můžete samozřejmě ještě upravit.

upozornění v inboxu

2. Upozorní vás, kdy vystoupit z vlaku

Aplikací vhodných na cestování je velké množství. Některé se hodí do auta, jiné vám ukáží jízdní řády nebo navigaci.

Vybrali jsme aplikaci Citymapper – nedávno byla aktualizována a nově vás upozorní, abyste nezapomněli vystoupit z vlaku. Notifikace se zobrazí i offline, bez signálu. Aplikace vám také poradí, do jaké části vlaku nastoupit, aby se vám lépe vystupovalo.

citymapper

3. Upozorní vás, až budete na určeném místě

Google Keep je báječná aplikace pro ukládání myšlenek, které si můžete zaznamenávat pomocí poznámek, fotografií nebo nahrávek.

Jedna z méně známých funkcí této aplikace umožňuje nastavit ke konkrétní poznámce upozornění na určitý čas a dokonce i místo.

Můžete si například zapsat úkol, který je potřeba udělat a notifikace vás upozorní, až dorazíte domů.

google keep

4. Zjistí, v jakém čase jsou obchody či restaurace nejnavštěvovanější

Hledáte obchod, fitness, knihovnu, bar či jiné veřejné místo? Aplikací, které vás provádí městem je také mnoho. Pravděpodobně znáte Foursquare nebo TripAdvisor.

V jakém čase jsou místa během týdne nejnavštěvovanější, nebo naopak nejméně navštěvované vám snadno řeknou i Google mapy. Jednoduše se také dozvíte otvírací dobu, nebo zda bude otevřeno, až na místo dorazíte.

google mapy

5. Najdou vám místo v restauraci

Pokud si do svého Android telefonu nechcete instalovat další aplikaci, která umožňuje rezervaci míst v restauracích a barech, asistent Google Now on Tap – nová funkce v Androidu Marshmallow vám pomůže najít stůl v oblíbené restauraci snadno a rychle.

Jestliže vám někdo v e-mailu pošle tip na restauraci, můžete si rovnou udělat rezervaci – bez nutnosti otevírat další aplikaci.

asistent Google Now on Tap

 

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat
jak na bezpečné prohlížení internetu a vyhledávání v internetovém prohlížeči?

Kyberbezpečnostní minimum: Jak správně a bezpečně procházet internet?

Kyberbezpečnost každého z nás začíná u našeho chování online – jak nakládáme s příchozí komunikací, jaké navštěvujeme stránky a jak dokážeme držet krok s novinkami ve světě technologií. V dnešním článku se podíváme na základy kybernetické bezpečnosti, které potřebujeme znát již při prvním otevření internetového prohlížeče.
Přečíst článek