7 aplikací na procvičení paměti

Ať už nám aplikace zlepšují život, nebo plánují dovolenou, staly se každodenní součástí našeho života. Ráno nás budí, provází nás během dne a přes noc nám dokonce monitorují spánek. I přes spoustu výhod jsou na místě obavy, že trávit celé dny zíráním do obrazovek nám zakrňuje mozkové buňky. To by mohlo znít trochu dramaticky, ale nemůžeme vše svádět jen na mobilní telefony.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Řešení? Je samozřejmě ve vašem chytrém telefonu. Je pravda, že existuje spousta jiných způsobů, jak udržet svůj mozek aktivní, ale ne všechny jsou praktické. Aplikace jsou ideální například při čekání na autobus, nebo při cestě do práce. Jak tedy s procvičováním paměti začít?

1. Elevate

tři telefony

Elevate je skvělá aplikace pro začátek. Osobní trenér mozkových aktivit se přizpůsobí přesně podle vašich představ a pomůže vám pomocí zajímavých úloh nastartovat každé ráno.

Stahujte pro iOS a Android.

2. DuoLingo

tři telefony

Další skvělý způsob, jak „udržet mozek“ aktivní, je učit se nový jazyk. Pravděpodobně nejlepší aplikace pro začátečníky je Duolingo, která nabízí 10 rozsáhlých jazykových kurzů, které můžete plnit, kdykoli budete mít čas. Vývojáři tvrdí, že 11-týdenní kurz může být dokončen za 34 hodin používání aplikace. Nejlepší ze všeho je, že vás to nebude stát ani korunu.

Stahujte pro iOS, Android a Windows.

3. New York Times Crosswords

křížovka

Aplikace na procvičování mozku nemusí být tak složité, jako učení nového jazyka, můžete například luštit křížovky. The New York Times Crosswords, které byly poprvé publikovány v tisku v roce 1942, jsou nyní k dispozici jako předplacená služba, nebo zcela zdarma.

Stahujte pro iOS a Windows.

4. Lumosity

aplikace trénující mozek

Podobně jako Elevate, Lumosity je herní aplikace, která podporuje přemýšlení. Aplikaci vyvíjel tým neurologů, má tedy lehce vědecký nádech. Úkolem je plnit individuální tréninkový program. Mohlo by to znít trochu jako domácí úkol, ale hry jsou velice pěkně řešené a krásné na pohled.

Stahujte pro iOS a Android.

5. Brain Bomb

dva telefony

Jste připraveni na skutečnou výzvu? Vývojáři aplikace Brain Bomb tvrdí, že existuje jen 1% lidí, kteří jsou schopni tuto aplikaci dokončit. Čeká vás 180 úrovní procvičování mysli.

Stahujte pro iOS.

6. TED

aplikace ted

Není lepší způsob, jak rozšiřovat svůj intelekt, než se účastnit rozhovorů s předními světovými mysliteli. Aplikace TED poskytuje bezplatný přístup k celému archivu přednášek a rozhovorů, které můžete prohlížet a dokonce stahovat své oblíbené rozhovory, takže můžete sledovat i v režimu offline.

Stahujte pro iOS a Android.

7. Circles

kolečka

Circles je paměťová hra pro iPhone, která nejen trénuje mozek, ale také pomáhá k výzkumu Alzheimerovy choroby. Za pouhých 0,99 dolarů budete mít plný přístup ke 120 úrovním a uděláte dobrý skutek.

Stahujte pro iOS.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat