7 jednoduchých kroků, jak uklidit plochu

Pracovní plocha je tak trochu pohled do vaší mysli. Čistá a uspořádaná plocha zvyšuje produktivitu, a také vám pomůže vypadat profesionálněji. Naopak plochou plné nahodile rozmístěných složek a ikon moc dobrý dojem neuděláte.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

1. Zvažte odstranění ikon

Není potřeba mít na ploše všechny programy. Můžete je mít v doku na spodní straně obrazovky (v MAC OS), nebo na hlavním panelu (ve Windows). Tak budou všechny programy organizovány a vždy po ruce. Lištu také můžete nastavit tak, že se objeví pouze tehdy, když po ní přejedete myší.

2. Vytvořte si složku „Staré“

Nejste si jisti, zda budete nějaký soubor ještě v budoucnu potřebovat? Nenechávejte ho na ploše, aby vám zabíral cenné místo. Raději si vytvořte složku pro soubory tohoto typu. Ty pak můžete seřadit podle data tak, aby nejstarší soubor byl vždy nahoře. Pokud nějaký nepoužijete týdny, nebojte se ho ze složky odstranit.

3. Pozor na zástupce

Ať už používáte jakýkoli operační systém, pravděpodobně vytváří zástupce na ploše pokaždé, když instalujete nový program. To můžete snadno změnit v nastavení. Pamatujte, smazáním zástupce z plochy se celý program neodstraní, jen ikona. Zkuste to, získáte tak spoustu prostoru na přeplněné ploše.

4. Vyzkoušejte jednoúčelový software

Existuje spousta programů, které vám pomohou uspořádat plochu. FSL Launcher umožňuje seskupit programy společně pod záložky, Fences je třídí do různých složek podobně jako v iOS na iPhone. Nebaví vás hledat ve složkách? Launchy vám umožní napsat jméno programu nebo složky, kterou chcete spustit, takže nemusíte nic hledat. Chtěli byste mít plochy 2, ale nechcete si kupovat další monitor? Dexpot přináší virtuální plochu, takže ji můžete používat jako odkládací místo. Problém s přeházenými ikonami to sice nevyřeší, ale na hlavní ploše můžete mít pořádek.

5. Zálohujte

Používejte program na automatické zálohování souborů na externí mechaniku. Pokud cokoli smažete, vždy to můžete později dohledat a ze zálohy obnovit. Už nemusíte být opatrní v tom, co z vaší plochy mažete.

6. Na plochu si nastavte tapetu

Vyberte si nějaký motiv, na který se budete chtít dívat každý den. Například krásnou krajinu, nebo fotku někoho, koho máte rádi. Pokud si nejste jisti, jakou fotografii použít, můžete si vybrat na stránkách jako je simpledesktops.com

7. Udržujte pořádek

Na konci každého dne uspořádejte plochu tak, aby byla čistá a připravená na další den. Nejenom, že to přispěje k rychlejšímu startu počítače, ale jistě váš den příjemněji začne, když nebudete muset na zaplněné ploše hledat, který soubor je který.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat
jak na bezpečné prohlížení internetu a vyhledávání v internetovém prohlížeči?

Kyberbezpečnostní minimum: Jak správně a bezpečně procházet internet?

Kyberbezpečnost každého z nás začíná u našeho chování online – jak nakládáme s příchozí komunikací, jaké navštěvujeme stránky a jak dokážeme držet krok s novinkami ve světě technologií. V dnešním článku se podíváme na základy kybernetické bezpečnosti, které potřebujeme znát již při prvním otevření internetového prohlížeče.
Přečíst článek