Američtí hackeři se zaměřili na prestižní advokátní kanceláře

Koordinovaný útok na počítačové sítě tří nejprestižnějších advokátních kanceláří ve Spojených státech vyšetřuje Federální úřad pro vyšetřování (FBI).
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Agenti se domnívají, že pachatelům šlo o důvěrná data klientů napadených kanceláří, s nimiž chtěli obchodovat. Mezi poškozenými jsou advokátní kanceláře Cravath Swaine & Moore LLP a Weil Gotshal & Manges LLP, které zastupují banky na Wall Street a společnosti zařazené do žebříčku Fortune 500. Advokátní skupina Cravath následně vydala prohlášení, podle něhož k útokům došlo již loni v létě a kancelář při nich nepřišla o žádná důvěrná data.

Tomu však někteří bezpečnostní experti příliš nevěří a varují, že advokátní kanceláře jsou velmi lákavým cílem kyberútoků. „Zatímco většina firem si vytváří a ukládá důvěrná data interně, advokátní kanceláře mají tendenci získávat a shromažďovat velmi cenná data od svých klientů, která jednotliví advokáti sdílí po celou dobu kontraktu. To představuje velkou výzvu pro IT a bezpečnostní týmy těchto firem: na jednu stranu musí být taková data přístupná advokátům a zaměstnancům kanceláře odkudkoli zvenčí, ovšem na druhou stranu je potřeba s takto shromážděnými daty nakládat velmi opatrně,“ míní bezpečnostní specialista společnosti Rapid7 Tod Beardsley.

Ochránit taková data je o to těžší, že nejrespektovanější advokátní kanceláře mají jejich část uloženu ve starších systémech. „Cravath Swaine & Moore, ale i mnoho jejich vrstevníků, nepočítá svou historii na léta, nýbrž na staletí,“ upozorňuje Beardsley. „Tyto firmy musely archivovat důvěrná data po celá desetiletí a zároveň inovovat svoje komunikační technologie a IT infrastrukturu, ale také současně držet krok s rychle se měníním nebezpečním kybernetických hrozeb,“ uzavřel expert.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat