department of justice

Američtí hackeři se zaměřili na prestižní advokátní kanceláře

Koordinovaný útok na počítačové sítě tří nejprestižnějších advokátních kanceláří ve Spojených státech vyšetřuje Federální úřad pro vyšetřování (FBI).
Total
0
Sdílení

Agenti se domnívají, že pachatelům šlo o důvěrná data klientů napadených kanceláří, s nimiž chtěli obchodovat. Mezi poškozenými jsou advokátní kanceláře Cravath Swaine & Moore LLP a Weil Gotshal & Manges LLP, které zastupují banky na Wall Street a společnosti zařazené do žebříčku Fortune 500. Advokátní skupina Cravath následně vydala prohlášení, podle něhož k útokům došlo již loni v létě a kancelář při nich nepřišla o žádná důvěrná data.

Tomu však někteří bezpečnostní experti příliš nevěří a varují, že advokátní kanceláře jsou velmi lákavým cílem kyberútoků. „Zatímco většina firem si vytváří a ukládá důvěrná data interně, advokátní kanceláře mají tendenci získávat a shromažďovat velmi cenná data od svých klientů, která jednotliví advokáti sdílí po celou dobu kontraktu. To představuje velkou výzvu pro IT a bezpečnostní týmy těchto firem: na jednu stranu musí být taková data přístupná advokátům a zaměstnancům kanceláře odkudkoli zvenčí, ovšem na druhou stranu je potřeba s takto shromážděnými daty nakládat velmi opatrně,“ míní bezpečnostní specialista společnosti Rapid7 Tod Beardsley.

Ochránit taková data je o to těžší, že nejrespektovanější advokátní kanceláře mají jejich část uloženu ve starších systémech. „Cravath Swaine & Moore, ale i mnoho jejich vrstevníků, nepočítá svou historii na léta, nýbrž na staletí,“ upozorňuje Beardsley. „Tyto firmy musely archivovat důvěrná data po celá desetiletí a zároveň inovovat svoje komunikační technologie a IT infrastrukturu, ale také současně držet krok s rychle se měníním nebezpečním kybernetických hrozeb,“ uzavřel expert.

Mohlo by vás zajímat

Jak přežít mistrovství světa ve fotbale bez úhony

Začíná mistrovství světa, do něhož se sice naše reprezentace neprobojovala, přesto se možná spousta fotbalových fanoušků zajímala o možnost přímého navštívení dějiště šampionátu. Vidět důležitý zápas, ve kterém změří síly hvězdné týmy Španělska, Německa a třeba Brazílie, je přeci zážitek na celý život.
Přečíst článek