Aplikace OneDrive pro Android nově nabízí ověření pomocí otisku prstu

Společnost Microsoft nedávno uvolnila aktualizaci aplikace OneDrive pro Android, na kterou uživatelé již netrpělivě čekali. Doposud byla funkce ověření pomocí otisku prstu dostupná jen pro iOS verzi aplikace.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Nová funkce ověření je k dispozici od verze aplikace 5.14, která je dostupná na Google Play. Jakmile aktualizaci nainstalujete a tuto funkci aktivujete, aplikace vás při každém spuštění vyzve k naskenování otisku prstu. Pro aktivaci stačí přejít do sekce „Heslo“ v nabídce nastavení a zaškrtnout volbu „Použít otisk prstu k ověření“.

Samozřejmě je nutné, aby vaše Android zařízení disponovalo čtečkou otisků prstů. Tu však v dnešní době mají už i levnější modely chytrých telefonů. To dokazuje i květnový průzkum společností ESET a Seznam.cz. Zatímco před třemi lety patřil otisk prstu mezi prakticky nepoužívané typy zabezpečení smartphonů, když jej využívalo pouze 5 % Čechů, letos tento způsob zamykání telefonu dominuje s podílem 32 %. PIN si jako způsob zamykání telefonu ponechalo 28 % uživatelů chytrých telefonů.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat