dron

Ausralia Post bude doručovat zásilky pomocí dronů

Australská poštovní společnost oznámila, že testuje nový systém doručování menších balíků, kdy k přepravě zásilek hodlá využít drony. Ty budou vyrobeny ve spolupráci s místním start-upem ARI Labs. Zákazníci, pro které otevírají nové možnosti obdržení zásilky, se na zkušební provoz mohou těšit již v průběhu tohoto roku.
Total
0
Sdílení

„Již dvě stě let se Australia Post adaptuje na měnící se potřeby zákazníků a nové technologie. Tento zkušební provoz dronů je jen další příklad toho, jak se díváme na budoucnost se vznikajícími technologiemi, které našim zákazníkům usnadňují život,“ uvedl Ahmed Fahour, ředitel Australia Post.

„Dnešní zákazníci očekávají dodání zásilek kdykoli a kamkoli. Jsme první velká logistická společnost, která testuje RPA technologie, drony, pro komerční doručování zásilek,“ dodává Fahour.

Podle serveru Techtimes.com jsou drony vybaveny kamerou s vysokým rozlišením a bezpečnostními prvky – například alarmem, padákem či výstražnými světly, které mohou být v případě potřeby snadno aktivovány.

Používání dronů ve městech však může mít i jistá úskalí. Například minulý rok jsme psali o případu v americkém státě Kentucky. Tamní soud zprostil obvinění občana Williama Meridetha, který byl zatčen poté, co sestřelil dron, který létal poblíž jeho domu.

Foto: Eddie Jim, Twitter @auspost

Mohlo by vás zajímat