kamery

Bezpečnostní kamery umí předpovídat násilí

Bezpečnostní kamery jsou ideálním prostředkem k zabezpečení lidí a objektů, slouží především jako prevence před zločinem. Prodávají se také pouze makety kamer, které dokáží zločince odradit a snižují tak riziko vloupání.
Total
0
Sdílení

I přes velký počet bezpečnostních kamer všude kolem platí, že se stále ještě stávají nepokoje na ulicích a ne všichni policisté mohou sledovat každou kameru po celou dobu, takže jaké je tedy řešení?

Výzkumníci z Univerzity Cardiff pracují na bezpečnostní kameře, která je schopna rozpoznat první známky pouličního násilí, takže policisté mohou být upozorněni ještě před tím, než se nepokoje vymknou kontrole a zastavit zločin dříve než se stane.

Počítačoví odborníci a také experti na násilí, jak popisuje Tech World, budou pracovat na vývoji bezpečnostních kamer, které v noci analyzují pohyb lidí a poskytují tak policistům upozornění v reálném čase.

A jak to tedy funguje? „Rozpoznává to, jak moc je pohyb lidí chaotický a mnoho dalších faktorů“ vysvětluje Kaelon Lloyd, PhD student, na jehož práci je technologie založena. Když jsou všechny faktory zaznamenány, displej ukáže slovo „násilí“ a celá obrazovka zčervená. Následně bude celá řada dalších výstupů k upozornění všech lidí.

Vzpomínáte na PreKrim v Minority Report? Ano, přesně tak, jen s méně zatýkáním a více opileckými přestupky.

Mohlo by vás zajímat

Google Chrome už nebude upozorňovat na zabezpečené weby, zelený zámeček z prohlížeče zmizí

Před třemi lety začal Google upřednostňovat ve vyhledávání zabezpečené webové stránky pomocí šifrovaného připojení HTTPS. Dnes už je HTTPS standardem, na který není třeba upozorňovat. Od října začne Google Chrome naopak poukazovat na stránky, které šifrované připojení nepoužívají.
Přečíst článek