kamery

Bezpečnostní kamery umí předpovídat násilí

Bezpečnostní kamery jsou ideálním prostředkem k zabezpečení lidí a objektů, slouží především jako prevence před zločinem. Prodávají se také pouze makety kamer, které dokáží zločince odradit a snižují tak riziko vloupání.
Total
0
Sdílení

I přes velký počet bezpečnostních kamer všude kolem platí, že se stále ještě stávají nepokoje na ulicích a ne všichni policisté mohou sledovat každou kameru po celou dobu, takže jaké je tedy řešení?

Výzkumníci z Univerzity Cardiff pracují na bezpečnostní kameře, která je schopna rozpoznat první známky pouličního násilí, takže policisté mohou být upozorněni ještě před tím, než se nepokoje vymknou kontrole a zastavit zločin dříve než se stane.

Počítačoví odborníci a také experti na násilí, jak popisuje Tech World, budou pracovat na vývoji bezpečnostních kamer, které v noci analyzují pohyb lidí a poskytují tak policistům upozornění v reálném čase.

A jak to tedy funguje? „Rozpoznává to, jak moc je pohyb lidí chaotický a mnoho dalších faktorů“ vysvětluje Kaelon Lloyd, PhD student, na jehož práci je technologie založena. Když jsou všechny faktory zaznamenány, displej ukáže slovo „násilí“ a celá obrazovka zčervená. Následně bude celá řada dalších výstupů k upozornění všech lidí.

Vzpomínáte na PreKrim v Minority Report? Ano, přesně tak, jen s méně zatýkáním a více opileckými přestupky.

Mohlo by vás zajímat

6 letá holčička obešla Touch ID zabezpečení na chytrém telefonu své matky

Používáte na svém mobilním zařízení zabezpečení pomocí otisku prstu? Přemýšleli jste nad tím, jak bezpečná je tato forma ověření identity? Šestiletá Ashlynd Howell z Arkansasu způsobila rodičům nemalé překvapení – bez jejich vědomí si z Amazonu objednala Pokémon zboží za více než 6 500 korun.
Přečíst článek