Bezpečnostní kamery umí předpovídat násilí

Bezpečnostní kamery jsou ideálním prostředkem k zabezpečení lidí a objektů, slouží především jako prevence před zločinem. Prodávají se také pouze makety kamer, které dokáží zločince odradit a snižují tak riziko vloupání.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

I přes velký počet bezpečnostních kamer všude kolem platí, že se stále ještě stávají nepokoje na ulicích a ne všichni policisté mohou sledovat každou kameru po celou dobu, takže jaké je tedy řešení?

Výzkumníci z Univerzity Cardiff pracují na bezpečnostní kameře, která je schopna rozpoznat první známky pouličního násilí, takže policisté mohou být upozorněni ještě před tím, než se nepokoje vymknou kontrole a zastavit zločin dříve než se stane.

Počítačoví odborníci a také experti na násilí, jak popisuje Tech World, budou pracovat na vývoji bezpečnostních kamer, které v noci analyzují pohyb lidí a poskytují tak policistům upozornění v reálném čase.

A jak to tedy funguje? „Rozpoznává to, jak moc je pohyb lidí chaotický a mnoho dalších faktorů“ vysvětluje Kaelon Lloyd, PhD student, na jehož práci je technologie založena. Když jsou všechny faktory zaznamenány, displej ukáže slovo „násilí“ a celá obrazovka zčervená. Následně bude celá řada dalších výstupů k upozornění všech lidí.

Vzpomínáte na PreKrim v Minority Report? Ano, přesně tak, jen s méně zatýkáním a více opileckými přestupky.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat