Bezpečnostní trendy 2017: ESET varuje před pokračující vlnou ransomware útoků

Zpráva „Trendy 2017: Bezpečnosti bude vládnout ransomware“ sestavená bezpečnostními experty společnosti ESET představuje klíčová témata počítačové bezpečnosti důležitá pro firmy i domácí uživatele a varuje před nejnovějšími hrozbami, které se mohou objevit v novém roce.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Dokument se snaží čtenáře připravit na řešení případných problémů souvisejících s těmito novými hrozbami a zajistit jim tak lepší ochranu před kybernetickými útoky.

Zpráva vytvořená na základě poznatků výzkumných center společnosti ESET z celého světa naznačuje, že i rok 2017 bude „rokem ransomware“.

„Očekáváme, že se objeví nový trend: tvůrci ransomware se budou pokoušet napadat zařízení internetu věcí a poté požadovat po obětech výkupné za to, že tato zařízení znovu zprovozní,“ uvádí studie.

Vzhledem k tomu, že náklady na odstraňování následků počítačové trestné činnosti za posledních pět let vzrostly o 200 procent, nesnažil se ESET ve své nové zprávě pouze pomoci firmám a jednotlivcům pochopit pokročilé taktiky a techniky používané hackery, ale varuje je i před hrozbami, které mohou přijít v letošním roce.

animace it trendů

S ohledem na možné poškození dobrého jména, ale i finanční dopady, které vyplývají z počítačové trestné činnosti, je důležité, aby si všichni uživatelé byli vědomi toho, s jakými typy útoků se mohou setkat.

Zpráva rovněž zdůrazňuje význam neustálého vzdělávání jako jednoho ze základních prvků pro zajištění internetové bezpečnosti a nabízí čtenářům několik jednoduchých kroků pro zvýšení povědomí o bezpečném používání internetu.

Trendy 2017: Bezpečnosti bude vládnout ransomware

Zpráva je rozdělena do devíti kapitol, z nichž každá se zaměřuje na jeden důležitý aspekt internetové bezpečnosti. Většina kapitol se vypořádá s konkrétními hrozbami, a to buď podle typu (ransomware, zranitelnosti, mobilní malware) nebo podle odvětví (zdravotnictví, kritické infrastruktury, hry).

Zpráva obsahuje pohled společnosti ESET na širší vývoj v oblasti bezpečnostního průmyslu, jemuž je pro rok 2017 předpovídána důležitější role než dosud.

Stáhněte si kompletní zprávu Trendy 2017: Bezpečnosti bude vládnout ransomware, přečtěte si její zkrácenou verzi na WeLiveSecurity.com a zjistěte více o technologiích společnosti ESET, nebo prostě jen čtěte nejnovější zprávy z oblasti internetové bezpečnosti.

eset

1 komentář

Komentáře nejsou povoleny.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat