Bezpečnostní trendy 2017: ESET varuje před pokračující vlnou ransomware útoků

Zpráva „Trendy 2017: Bezpečnosti bude vládnout ransomware“ sestavená bezpečnostními experty společnosti ESET představuje klíčová témata počítačové bezpečnosti důležitá pro firmy i domácí uživatele a varuje před nejnovějšími hrozbami, které se mohou objevit v novém roce.
Total
0
Sdílení

Dokument se snaží čtenáře připravit na řešení případných problémů souvisejících s těmito novými hrozbami a zajistit jim tak lepší ochranu před kybernetickými útoky.

Zpráva vytvořená na základě poznatků výzkumných center společnosti ESET z celého světa naznačuje, že i rok 2017 bude „rokem ransomware“.

„Očekáváme, že se objeví nový trend: tvůrci ransomware se budou pokoušet napadat zařízení internetu věcí a poté požadovat po obětech výkupné za to, že tato zařízení znovu zprovozní,“ uvádí studie.

Vzhledem k tomu, že náklady na odstraňování následků počítačové trestné činnosti za posledních pět let vzrostly o 200 procent, nesnažil se ESET ve své nové zprávě pouze pomoci firmám a jednotlivcům pochopit pokročilé taktiky a techniky používané hackery, ale varuje je i před hrozbami, které mohou přijít v letošním roce.

animace it trendů

S ohledem na možné poškození dobrého jména, ale i finanční dopady, které vyplývají z počítačové trestné činnosti, je důležité, aby si všichni uživatelé byli vědomi toho, s jakými typy útoků se mohou setkat.

Zpráva rovněž zdůrazňuje význam neustálého vzdělávání jako jednoho ze základních prvků pro zajištění internetové bezpečnosti a nabízí čtenářům několik jednoduchých kroků pro zvýšení povědomí o bezpečném používání internetu.

Trendy 2017: Bezpečnosti bude vládnout ransomware

Zpráva je rozdělena do devíti kapitol, z nichž každá se zaměřuje na jeden důležitý aspekt internetové bezpečnosti. Většina kapitol se vypořádá s konkrétními hrozbami, a to buď podle typu (ransomware, zranitelnosti, mobilní malware) nebo podle odvětví (zdravotnictví, kritické infrastruktury, hry).

Zpráva obsahuje pohled společnosti ESET na širší vývoj v oblasti bezpečnostního průmyslu, jemuž je pro rok 2017 předpovídána důležitější role než dosud.

Stáhněte si kompletní zprávu Trendy 2017: Bezpečnosti bude vládnout ransomware, přečtěte si její zkrácenou verzi na WeLiveSecurity.com a zjistěte více o technologiích společnosti ESET, nebo prostě jen čtěte nejnovější zprávy z oblasti internetové bezpečnosti.

eset

Mohlo by vás zajímat

FBI vyzývá oběti vyděračského ransomware, aby se jí hlásily. Poškozených přibývá

Americká federální vyšetřovací služba FBI veřejně vyzvala všechny uživatele internetu, jejichž počítače byly napadeny vyděračským škodlivým kódem ransomware, aby se jí hlásili a sdělili, zda zaplatili požadované výkupné. Množí se totiž případy, kdy lidé zasažení ransomware splnili podmínky útočníků, zaplatili požadovanou částku, ale jejich počítač nebyl odšifrován. Útočníci po nich naopak žádali další peníze.
Přečíst článek