Bude Google chudší o 100 mil. dolarů?

Podle britského magazínu IT Pro bude možná společnost Google čelit právním krokům zástupců celebrit, kterým se nelíbí, že Google při úniku jejich nahých fotografií na internet nic nepodnikl a uživatelé si je mohli “vygooglit”.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Nedávno jsme mohli být svědky kauzy, která se kromě samotných celebrit, týkala i applovského iCloudu. Hackerům se totiž podařilo prolomit hesla k účtům více či méně známých celebrit v iCloud a vykrást jejich osobní fotografie. V některých případech ke smůle (nebo možná prospěchu) některých šlo o pikantní „selfie“ v zajímavých situacích. Fotky se rychlostí blesku rozšířily po internetu a jdou i teď při troše snahy dohledat.

A to je trnem v oku dvanácti postiženým celebritám, které prostřednictvím právní firmy obviňují společnost Google, že nepodnikla dostatečné kroky k odstranění odkazů, ačkoli věděla, že fotky pochází z nelegálního zdroje. Jako pozitivní příklad uvádějí dalšího giganta Twitter, který údajně reagoval na situaci velmi proaktivně a odkazy průběžně odstraňoval. Google reagoval prohlášením, že po upozornění smazal desítky tisíc fotek a uzavřel stovky účtů. Podle The Register je ve hře okolo 100 miliónů dolarů.

K tomu asi není co dodat. Snad jen tu nejklasičtější poučku, která už je v internetové bezpečnosti legendární. Vždy se snažte při všem používat zdravý selský rozum. Internet si zkrátka žije svým životem a to je jen dobře.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat

Ukládáte hesla do prohlížečů? Útočníci k jejich odcizení stále častěji využívají malware Fareit

Password stealer Fareit, který dokáže odcizit uživatelská hesla, se v červenci šířil přes nové verze škodlivých e-mailových příloh. V pravidelném měsíčním přehledu kybernetických hrozeb pro operační systém Windows v Česku se objevil mezi třemi nejčastějšími riziky.
Přečíst článek