Budoucnost dopravy podle vize z roku 1940

V době, ve které nejsou auta bez řidiče jen pouhá myšlenka, ale doopravdy se již testují a vyrábí, je lehké se nechat unést futuristickými ideami.
Total
0
Sdílení

Když se ve filmech objevovala budoucnost, často se předpovídaly raketové batohy (jetpacky) a vznášedla. Pak přijde Mercedes, který nedávno představil koncept auta bez řidiče, který vypadá, jako by se inspiroval ve filmu Tron. Doufejme, že bude mít s realizací projektu více štěstí, než měl Google s jetpackem.

Jak se ukázalo, v roce 1940 jsme byli do budoucnosti dopravy stejně nadšení, společnost Bohn Aluminum & Brass distribuovala tucty reklam, které představovaly série zvláštních a úžasných vozidel. O 70 let později již víme o mnoho více, přesto jsou tyto ilustrace nádherné.

budoucnost dopravy

budoucnost dopravy

budoucnost dopravy

budoucnost dopravy

Pro více fotografií navštivte celou galerii na serveru Business Insider.

Mohlo by vás zajímat

Facebook nabízí bezpečnostní klíč, kterým si „odemknete“ přístup k účtu

Přihlašujete se ke svému facebookovému účtu často z různých zařízení? Populární sociální síť Facebook přišla s novou vrstvou ochrany pro své uživatele. Dvoufaktorová autentizace pomocí hardwarového klíče vám zaručí, že se ke svému účtu přihlásíte skutečně jen vy.
Přečíst článek

Google Chrome už nebude upozorňovat na zabezpečené weby, zelený zámeček z prohlížeče zmizí

Před třemi lety začal Google upřednostňovat ve vyhledávání zabezpečené webové stránky pomocí šifrovaného připojení HTTPS. Dnes už je HTTPS standardem, na který není třeba upozorňovat. Od října začne Google Chrome naopak poukazovat na stránky, které šifrované připojení nepoužívají.
Přečíst článek