Budoucnost dopravy podle vize z roku 1940

V době, ve které nejsou auta bez řidiče jen pouhá myšlenka, ale doopravdy se již testují a vyrábí, je lehké se nechat unést futuristickými ideami.
Total
0
Sdílení

Když se ve filmech objevovala budoucnost, často se předpovídaly raketové batohy (jetpacky) a vznášedla. Pak přijde Mercedes, který nedávno představil koncept auta bez řidiče, který vypadá, jako by se inspiroval ve filmu Tron. Doufejme, že bude mít s realizací projektu více štěstí, než měl Google s jetpackem.

Jak se ukázalo, v roce 1940 jsme byli do budoucnosti dopravy stejně nadšení, společnost Bohn Aluminum & Brass distribuovala tucty reklam, které představovaly série zvláštních a úžasných vozidel. O 70 let později již víme o mnoho více, přesto jsou tyto ilustrace nádherné.

budoucnost dopravy

budoucnost dopravy

budoucnost dopravy

budoucnost dopravy

Pro více fotografií navštivte celou galerii na serveru Business Insider.

Mohlo by vás zajímat

Ověřování identity pomocí otisků prstů není bez rizika

Otisk prstu je vnímán jako dokonalý identifikátor, který není možné odcizit nebo napodobit. Není divu, že se čtečky otisků prstů staly v posledních letech standardní výbavou mobilních telefonů. Zřejmě jste se setkali s názorem, že takto zabezpečená zařízení nebo služby jsou v naprostém bezpečí. V tomto článku se dočtete, že to není až tak úplně pravda.
Přečíst článek