Cambridgeská univerzita nabízí pracovní pozici „profesor stavebnice LEGO”

LEGO zná snad úplně každý, proto vás zřejmě překvapí pracovní nabídka cambridgeské univerzity. LEGO profesor, vysněné povolání každého malého kluka. V čem je tedy háček?
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Nová nabídka na Cambridge zní poměrně originálně. Být profesorem dětské stavebnice není jen tak. Jak to tedy s touto pracovní pozicí vypadá při bližším prozkoumání?

Název je opravdu trochu zavádějící, her se stavebnicí LEGO zahrnuje jen velmi málo (pokud vůbec). IFL Science vysvětluje, že zaměstnanec bude mít na starosti nové výzkumné centrum se zaměřením na dětské vztahy při hraní v oblasti vzdělávání a rozvoje, a také na to, jak hry mohou zlepšit poznatky dětí ve vzdělávání.

Pozice byla vytvořena poté, co univerzita obdržela dotaci více než 6,3 milionů dolarů od nadace The LEGO Foundation, která vlastní 25% dánské společnosti na hračky.

Mluvčí univerzity uvedl, že více informací k této pozici bude upřesněno v říjnu.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat
Češi slaví Vánoce tradičně, drží ale digitální půst

Moderní Vánoce: V Česku jsme tradiční, sociální sítě během Štědrého dne využíváme méně

K večeři kapr a bramborový salát jedině s vajíčkem a hráškem. Dárky nosí Ježíšek nejčastěji pod živý stromeček se špičkou. Používání technologií se během vánočních svátků snažíme omezovat. Uváděli to Češi všech věkových kategorií v nejnovějším průzkumu společnosti ESET.
Přečíst článek