Cestovní aplikace, které vám naplánují dovolenou

Cestovní aplikace vám mohou pomoci zarezervovat letenku, najít hotel, či zabalit kufr. Slunce svítí, teplota venku je již příjemná, vypadá to, že zima je konečně za námi. Přinášíme vám přehled několika aplikací, které se vám budou hodit nejen během letního cestování.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Nejlepší by bylo vyběhnout ven, koupit zmrzlinu a procházet se v mírném slunci, ale před pořádnou letní cestou je potřeba ještě udělat několik základních věcí. Kdysi dávno – vlastně ještě před pár lety, znamenalo plánování dovolené nekonečné listování prospekty, komunikování s cestovními kancelářemi a vše trvalo poměrně dlouho. Dnes existují aplikace pro mobilní zařízení a s nimi se celá situace změnila. Celý proces přípravy dovolené je v podstatě něco, co můžete udělat během polední přestávky.

1. Destinace

cestovní aplikace na telefonu

Vybrat místo, kam se vlastně na dovolenou vydat může být časově velice náročné. Naštěstí existují aplikace, které vám dokáží poradit a pomohou vybrat tu správnou destinaci. Jedna taková aplikace se jmenuje Tripnary a přiřadí vám lokalitu, vy máte možnost ji odmítnout, nebo přijmout. Ano, zas takový pokrok to není, ale vybírat lokalitu posouváním prstu může být poměrně návykové.

2. Cena letu

cestovní aplikace

Skyscanner řadí ceny hlavních leteckých společností. Informace a údaje o letu si následně můžete řadit a procházet. Stačí si s aplikací trochu „pohrát“ a uvidíte, že cestování po světě může být mnohem levnější, než si myslíte.

3. Ubytování

cestovní aplikace

Stejně tak i vaše cílová destinace bude částečně ovlivněna cenou. Aplikace Booking.com má spoustu možností, které vám pomohou najít pokoj pro jakýkoli rozpočet – ať se jedná o dobře vybavenou ubytovnu, nebo pětihvězdičkový hotel.

Další možností je Airbnb, aplikace, která umožňuje vyhledávání druhých domovů a ložnic pro hosty od místních obyvatel. Ať už hledáte byt pouze pro sebe, nebo spolubydlení s cizincem, s Airbnb vychází ubytování obecně levněji než v hotelu.

4. Balení na poslední chvíli

cestovní aplikace

Samozřejmě, že to nemusí být skutečně na poslední minutu, ale pokud se vám stane, že dopoledne před odletem ještě nemáte sbaleno, nemusíte panikařit. I na tuto situaci existuje několik aplikací. Nejlepší je pravděpodobně PackingPro, jedná se ovšem o placenou aplikaci. Zdarma můžete stáhnout například PackPoint.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat