Klávesnice

Čínský malware Fireball nepředstavuje pro Čechy zásadní hrozbu

ESET tento virus detekuje jako Win32/Adware.ELEX již od února 2014. Nejvíce potrápil Česko letos v březnu, jeho podíl mezi internetovými hrozbami však dosáhl pouze 4,6 procenta.
Total
0
Sdílení

Fireball má tedy minimální vliv na české uživatele, kteří tak nemusí mít obavu. Do letošního března se vyskytoval pouze ve formě klasického adware. Ten uživateli přímo neškodí, ale může jej obtěžovat.

Mezi nepříjemné činnosti adware je spouštění nevyžádaných reklam nebo změna domovské stránky internetového prohlížeče. Zpomaluje také počítač, protože jej zaměstnává otevíráním reklam.

Možná jste zaregistrovali zprávu o tom, že škodlivý virus #Fireball napadl již 250 milionů počítačů. Nemusíte se bát,…

Uverejnil používateľ ESET Piatok 2. jún 2017

Verzi Win32/Adware.ELEX z letošního března detekuje ESET už jako „tvrdý malware“, který je však dobře zachytitelný. Žádná mimořádná situace s jeho šířením v České republice tedy nenastala. Informace o infikování 18 procent společností v tuzemsku, které se objevily v některých médiích, jsou tedy nesmyslné.

Mohlo by vás zajímat

Pravda a mýty o bezpečnosti Androidu. Obezřetnost je na místě

Nejrozšířenější operační systém v chytrých mobilních zařízeních není tak bezpečný, jak by se mohlo zdát. Chráníte svůj počítač a notebook bezpečnostním softwarem a zdá se vám zbytečné vynakládat čas a finanční prostředky, abyste stejným způsobem zabezpečili i svůj chytrý telefon nebo tablet? Možná jste zaslechli tvrzení, že smartphony jsou proti malwaru lépe chráněny a žádnou speciální bezpečnostní aplikaci nepotřebují. Opak je pravdou.
Přečíst článek