Dodržujete základní e-mailovou bezpečnost?

Připojujete se často k vaší e-mailové schránce ze zařízení, které je připojené do veřejné Wi-Fi sítě, nebo zařízení patří někomu jinému? Je Vaše heslo příliš jednoduché? Pokud jste odpověděli ano, pravděpodobně splňujete základní předpoklady ke zneužití vaší e-mailové adresy.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Na veřejné WI-FI síti není připojení zabezpečené a jednoduše se tedy může stát, že vaše heslo bude snadno odhaleno. Takovéto Wi-Fi sítě jsou nejčastěji na letištích, hotelech, obchodních centrech a dalších veřejných místech. Pokud však i vaše domácí Wi-Fi síť nemá heslo, je situace stejná a kdokoliv v jejím dosahu může zaznamenávat komunikaci mezi notebookem či mobilním telefonem, které jsou bez hesla připojené k domácímu routeru.

Rizikem je také přihlášení na zařízení, které patří někomu jinému. Dotyčný může mít třeba zavirované zařízení. Takové zařízení může posílat citlivá data jako je heslo k e-mailu dále do internetu do nesprávných rukou.

Neméně důležité je samotné heslo do e-mailové schránky. Spousta uživatelů používá jako heslo svůj rok narození, jméno člena rodiny nebo podobně lehce uhodnutelná hesla. Za bezpečné heslo se dá považovat tvar o minimální délce deseti znaků s kombinací velkých, malých písmen, číslic a speciálních znaků, například hvězdička, čárka, atd.

Pokud zabezpečíte svoji e-mailovou schránku silnějším heslem a budete využívat bezpečného připojení k internetu, ochráníte především sami sebe.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat

Kyberbezpečnostní minimum: Jak správně a bezpečně procházet internet?

Kyberbezpečnost každého z nás začíná u našeho chování online – jak nakládáme s příchozí komunikací, jaké navštěvujeme stránky a jak dokážeme držet krok s novinkami ve světě technologií. V dnešním článku se podíváme na základy kybernetické bezpečnosti, které potřebujeme znát již při prvním otevření internetového prohlížeče.
Přečíst článek