DOT: chytré hodinky pro zrakově postižené

Poslední dobou vídáme zařízení, která se postupně mění: jsou vyspělejší a výkonnější. Chytré náramky zaujímají na trhu také své místo, důkazem toho je i startup z Jižní Korei, který zprostředkovává nejnovější technologie zrakově postiženým.
Total
0
Sdílení

Podle světové zdravotnické organizace je na světě minimálně 285 milionů lidí s poškozením zraku. DOT, nováček v průmyslu, chce nejnovější technologie přiblížit právě zrakově postiženým a přichází s chytrými hodinkami, které podporují Braillovo písmo a jsou finančně dostupné.

Hodinky DOT dokáží podle serveru Tech in Asia reagovat v reálném čase. V praxi to vypadá například tak, že hodinky propojené s telefonem pomocí bluetooth převádí příchozí zprávy do Braillova písma.

dot hodinky

Eric Ju Yoon Kim, CEO a spoluzakladatel DOT říká: „Až dosud musela zprávy od přítelkyně číst hlasová asistentka Siri. Nebylo by lepší si zprávu přečíst pomocí Braillova písma sám a hlas skutečné přítelkyně si představit v mysli?“

Zde inovace ale nekončí, DOT chce rozšířit své technologické know-how i mimo chytré hodinky. Společnost již instalovala modul na bankomaty a vlaková nádraží napříč Jižní Koreou. Tyto moduly mohou být rovněž naprogramovány, aby zobrazovaly informace v reálném čase. Když někdo potřebuje zjistit, kde se vlak aktuálně nachází, může si to snadno přečíst.

Ve Spojených státech a Kanadě budou hodinky DOT v prodeji přibližně za 300 dolarů.

Foto: fingerson.strikingly.com

Mohlo by vás zajímat

Ověřování identity pomocí otisků prstů není bez rizika

Otisk prstu je vnímán jako dokonalý identifikátor, který není možné odcizit nebo napodobit. Není divu, že se čtečky otisků prstů staly v posledních letech standardní výbavou mobilních telefonů. Zřejmě jste se setkali s názorem, že takto zabezpečená zařízení nebo služby jsou v naprostém bezpečí. V tomto článku se dočtete, že to není až tak úplně pravda.
Přečíst článek