DOT: chytré hodinky pro zrakově postižené

Poslední dobou vídáme zařízení, která se postupně mění: jsou vyspělejší a výkonnější. Chytré náramky zaujímají na trhu také své místo, důkazem toho je i startup z Jižní Korei, který zprostředkovává nejnovější technologie zrakově postiženým.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Podle světové zdravotnické organizace je na světě minimálně 285 milionů lidí s poškozením zraku. DOT, nováček v průmyslu, chce nejnovější technologie přiblížit právě zrakově postiženým a přichází s chytrými hodinkami, které podporují Braillovo písmo a jsou finančně dostupné.

Hodinky DOT dokáží podle serveru Tech in Asia reagovat v reálném čase. V praxi to vypadá například tak, že hodinky propojené s telefonem pomocí bluetooth převádí příchozí zprávy do Braillova písma.

dot hodinky

Eric Ju Yoon Kim, CEO a spoluzakladatel DOT říká: „Až dosud musela zprávy od přítelkyně číst hlasová asistentka Siri. Nebylo by lepší si zprávu přečíst pomocí Braillova písma sám a hlas skutečné přítelkyně si představit v mysli?“

Zde inovace ale nekončí, DOT chce rozšířit své technologické know-how i mimo chytré hodinky. Společnost již instalovala modul na bankomaty a vlaková nádraží napříč Jižní Koreou. Tyto moduly mohou být rovněž naprogramovány, aby zobrazovaly informace v reálném čase. Když někdo potřebuje zjistit, kde se vlak aktuálně nachází, může si to snadno přečíst.

Ve Spojených státech a Kanadě budou hodinky DOT v prodeji přibližně za 300 dolarů.

Foto: fingerson.strikingly.com

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat