Droga, která snižuje hladinu cholesterolu

Stáří je nevyhnutelné a s ním se zvyšuje riziko onemocnění srdce. Vysoký cholesterol je hlavní příčinou srdečních nemocí, ty se vyskytují převážně u starší části populace. Například ve Spojených státech má 11% populace mezi 20 a 40 lety nějakou formu poruchy kardiovaskulárního systému, u lidí mezi 40 a 60 je to 37%.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Nová droga nese název Praluent a nedávno byla doporučena ke schválení. Působí tak, že při čištění LDL cholesterolu v krvi blokuje protein PSCK9. Blokováním proteinu dojte ke snížení hladiny cholesterolu o 40 – 60%.

Zbavit se přebytečného cholesterolu zní určitě dobře, nicméně výzkumníci trvají na tom, že efektivita snižování infarktů nemůže být potvrzena dříve, než po dokončení klinických testů, tedy v roce 2017. Ačkoli droga nevykazuje žádné vedlejší účinky, je nejasné, jaký bude mít dopad na někoho s dlouhodobě zvýšeným LDL cholesterolem.

Ke zvážení jsou také odhadované náklady, pohybují se kolem 7 – 12 tisíci dolarů ročně.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat
Češi slaví Vánoce tradičně, drží ale digitální půst

Moderní Vánoce: V Česku jsme tradiční, sociální sítě během Štědrého dne využíváme méně

K večeři kapr a bramborový salát jedině s vajíčkem a hráškem. Dárky nosí Ježíšek nejčastěji pod živý stromeček se špičkou. Používání technologií se během vánočních svátků snažíme omezovat. Uváděli to Češi všech věkových kategorií v nejnovějším průzkumu společnosti ESET.
Přečíst článek