Dvě třetiny podvodů v Británii loni proběhly online

Oproti roku 2015 jde o nárůst o čtyři procenta, konstatovala britská agentura pro prevenci proti podvodům. Statistika se vztahuje na firmy a veřejné instituce.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Británie loni zaznamenala 214 tisíc podvodů, které byly spáchány prostřednictvím internetu na firmy a veřejné instituce. Meziročně tak jejich počet stoupl o čtyři procenta. Podvody uskutečněné online představovaly dvě třetiny všech podvodů spáchaných na území Spojeného království, informovala nezisková organizace Cifas. U podvodů, které se týkaly zneužití identity, představovaly kybernetické útoky dokonce 88 procent případů. Naopak u bankovních transakcí šlo o 30 procent případů, kdy bylo zneužito internetové bankovnictví, napsal server Infosecurity-magazine.com.

Zneužití identity a bankovních účtů představovalo zhruba 60 procent všech případů podvodů na firmách a organizacích v Británii. Celkově organizace Cifas loni zaznamenala 325 092 podvodů, které se týkaly 387 společností. Podle autorů průzkumu se zabezpečení internetových účtů v britských firmách výrazně zlepšilo, což útočníky přimělo změnit taktiku a obtěžovat své oběti telefonicky. „Využívají staromódních, ale vysoce efektivních způsobů, jak vylákat od lidí osobní údaje a poté podvodně přes personál call center provádějí transakce na účtech svých obětí,“ přiblížil generální ředitel organizace Cifas Simon Dukes.

Útočníkům nahrává veřejné šíření osobních údajů na internetu, ale i nabourávání různých internetových účtů. „Pokud se útočník na někoho zaměří, je velmi důležité, aby tento člověk měl povědomí o internetových hrozbách a proto naléháme na budoucí britskou vládu, aby udělala více pro informovanost občanů, jak se vyhnout těmto trikům a aby rozpoznali podvodné jednání. Samotné společnosti se musí zaměřit na osvětu svých zaměstnanců,“ zdůraznil Dukes.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat