Soutěž společně otevíráme data

ESET je partnerem soutěže Společně otevíráme data

V soutěži Společně otevíráme data pomůžeme vybrat nejlepší aplikaci, která usnadňuje rozhodování v běžných životních situacích.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Podpořit vznik nových služeb pro veřejnost a zviditelnit společenský a ekonomický potenciál otevřených dat má soutěž Společně otevíráme data. Letos již pošesté ji pořádá Nadace OSF. Stali jsme se partnerem kategorie Data v každodenním životě, v níž se utkají aplikace, které usnadňují rozhodování v běžných životních situacích. Porotcem této kategorie za ESET je technický ředitel české pobočky naší společnosti Miroslav Dvořák.

Nadace OSF pořádá už šestým rokem soutěž Společně otevíráme data pro aplikace postavené na otevřených datech.Vytvořili…

Uverejnil používateľ ESET Piatok 26. október 2018

V hodnotící komisi kategorie zasedle vedle Dvořáka také Jan Alexa, senior research analytik v IDC se zaměřením na Smart City a data ve veřejném sektoru. Dále také Petr Bouchal, datový šéf v D21 a Filip Marek, Big Data Expert ve společnosti T-Mobile Česká republika.

Do klání o nejlepší aplikace se mohli zapojit zájemci z řad veřejnosti, neziskových organizací i firem. Podmínkou bylo, aby přihlášené aplikace využívaly otevřená data anebo byla část použitých dat zveřejněna v otevřených formátech. Pokud již byla aplikace do soutěže přihlášena v minulých letech, musela se její současná verze výrazně lišit od té naposledy přihlášené.

Letos je soutěž rozdělena do šesti kategorií. Kromě zmíněných Dat v každodenním životě jde o Transparentnost, Participaci, Open Source, Solution App a Smart Prague.

Vítěz v každé kategorii obdrží finanční odměnu ve výši 20 000 Kč pro další rozvoj aplikace.

Vítěze soutěže vybere odborná porota

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhne, jako již tradičně, na konci listopadu. Loni se soutěže Společně otevíráme data zúčastnilo 24 aplikací.

Vyhrál projekt Hlídač státu, v současnosti nejsilnější nástroj pro kontrolu hospodaření státu a vazeb veřejných institucí a politických stran na osobní i firemní sponzory.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat