ESET představuje nové produkty pro domácnosti

Již tradičně IT bezpečnostní firma ESET vydává v září aktualizované verze bezpečnostních řešení pro domácnosti. Produkty ESET Smart Security a ESET NOD32 Antivirus povýšily na verzi 9.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Největší změnou prošla internetová ochrana ESET Smart Security, do které byl implementován nový bezpečnostní modul ochrany online bankovnictví a plateb. Technologie má dvě klíčové funkce:

  • pro provádění finančních operací poskytuje takzvaný zabezpečený browser
  • šifruje komunikaci mezi klávesnicí a prohlížečem, aby specifický malware (keylogger) nemohl získat citlivá data typu hesel a podrobností o kreditních kartách

Vylepšen byl i modul ochrany proti botnetu, který díky novému typu detekce (síťové signatury) rychleji blokuje škodlivou komunikaci.

domovská stránka eset antiviru

Implementace technologie pro ochranu bankovních a platebních transakcí do ESET Smart Security je odpovědí na poptávku uživatelů po větším bezpečí v této oblasti. Elektronické bankovnictví používá čím dál větší podíl uživatelů internetu (v Česku je to podle průzkumu, provedeného v září 2015 pro společnost ESET 79 % uživatelů Seznam.cz) a tomu odpovídá rostoucí zájem internetových zločinců.

„Pozorujeme stálý vzestup malware, který cílí na finanční informace nebo přímo na finanční transakce. Protože máme k dispozici technologie, které mohou tyto útoky zastavit, vytvořili jsme novou funkcionalitu, která umožní chránit peníze zákazníků na úplně nové úrovni,“ komentuje Palo Luka, ředitel pro technologie společnosti ESET.

Bližší informace o ESET Smart Security a ESET NOD32 Antivirus najdete na jejich produktových stránkách.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat