ESET v Barceloně představil bezpečnostní aplikaci pro TV

Na největším světovém mobilním veletrhu Mobile World Congress jsme letos představili první bezpečnostní aplikaci pro chytré televizory na platformě Android TV.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

ESET je pravidelným účastníkem mobilního kongresu v Barceloně. Letos jsme zde představili novinku zaměřenou na ochranu chytrých televizorů s operačním systémem Android TV. Jde o bezpečnostní aplikaci ESET Smart TV Security, kterou si lze stáhnout v obchodu Google Play a je k dispozici v bezplatné i placené prémiové verzi.

Tento nástroj uživatele chrání před nežádoucím malwarem, infikováním z externích paměťových úložišť i škodlivými a rizikovými aplikacemi. Prémiová verze, kterou lze na prvních třicet dní získat zdarma, navíc obsahuje ochranu před phishingem a umožňuje naplánovat skenování zařízení podle potřeb uživatele.

Až 90 procent chytrých televizorů s operačním systémem Android TV je zranitelných, nebo náchylných na útoky hackerů, což v souvislosti se stále větší popularitou těchto televizorů a stoupajícím počtem zařízení připojených k internetu představuje reálnou hrozbu. Chytré televizory, ale i některé herní konzole fungující na platformě Android TV, například NVIDIA Shield, se stále častěji stávají i terčem nechvalně proslulého vyděračského ransomwaru. Přibývá případů zamčených obrazovek a požadavků na výkupné za jejich odemčení. ESET Smart TV Security vás proti ransomwaru bezpečně ochrání.

Právě ransomwaru jsme se v Barceloně věnovali podrobněji

Protože se na trhu objevuje stále více chytrých zařízení připojených k internetu, bezpečnostní rizika pro jejich uživatele a firmy nebyly nikdy větší. Mobile World Congress byl v tomto ohledu skvělou platformou pro sdílení našich nejdůležitějších poznatků v oboru a také našeho nejnovějšího výzkumu v oblasti ochrany soukromí, jež pomůže lépe chránit uživatele i do budoucna.

Novináři, včetně mnoha zástupců českých médií, si mohli o těchto hrozbách popovídat s technickým ředitelem světové centrály společnosti ESET Jurajem Malchem, globálním bezpečnostním evangelistou společnosti ESET Tony Anscombeem, specialistou na zpravodajství o bezpečnostních trendech Ondrejem Kubovičem a ředitelem globálního prodeje společnosti ESET Jeronimem Varelou.

Na stánku společnosti ESET, který se nacházel v hale 7 kongresového centra Fira de Barcelona, se návštěvníci mobilního veletrhu mohli seznámit i s dalšími bezpečnostními produkty společnosti určenými pro mobilní zařízení.

Jak funguje ESET Smart TV Security?

Dnes probíhá 3. den veletrhu #MWC18, na kterém jsme představili náš nejnovější produkt ESET Smart TV Security. Zajímá vás, jak tato aplikace funguje? Připravili jsme krátké video, ve kterém vám Branislav Orlík, produktový manažer ESETu, vše přehledně vysvětlí.

Uverejnil používateľ ESET Streda 28. február 2018

1 komentář

Komentáře nejsou povoleny.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat
Češi slaví Vánoce tradičně, drží ale digitální půst

Moderní Vánoce: V Česku jsme tradiční, sociální sítě během Štědrého dne využíváme méně

K večeři kapr a bramborový salát jedině s vajíčkem a hráškem. Dárky nosí Ježíšek nejčastěji pod živý stromeček se špičkou. Používání technologií se během vánočních svátků snažíme omezovat. Uváděli to Češi všech věkových kategorií v nejnovějším průzkumu společnosti ESET.
Přečíst článek