zabezpečený notebook

ESET zrychluje instalaci antiviru a zlepšuje reporty o zachycených hrozbách

Nejnovější verze ESET bezpečnostních produktů pro domácnosti poskytuje lepší ochranu, rychlejší instalaci a nový personalizovaný bezpečnostní report.
Total
4
Sdílení

Podzim je tradičním termínem, kdy ESET uvádí na trh nové verze bezpečnostních produktů pro domácnosti. Ne jinak je tomu i letos, kdy byly inovovány ESET NOD32 Antivirus, ESET Internet Security a ESET Smart Security Premium.

Jaké nejzásadnější změny můžete očekávat? Nová verze produktů pro domácnosti nabízí robustní vícevrstvou ochranu, vylepšenou ochranu chytrých zařízení a nový bezpečnostní report.

Uživatelé se mohou spolehnout na tu nejlepší kombinaci rychlosti, detekce a použitelnosti.

Vše bylo pečlivě testováno na mnoha pilotních zařízeních a tím byla potvrzena funkčnost a použitelnost na zařízeních, jež jsou neustále online.

Předpokládá se, že do roku 2025 bude po celém světě více než 75 miliard zařízení připojených k internetu – od chytrých domácích přístrojů až po elektronické zdravotnické vychytávky – což představuje velkou potenciální hrozbu pro celý kybernetický svět.

S rostoucím počtem připojených zařízení, jež používáme v každodenním životě, se zvyšuje i objem sdílených osobních a citlivých dat, a rovněž narůstá počet vstupních bodů v síti.

Právě tento nárůst počtu zařízení využívají hackeři ve svůj prospěch a uživatelé si proto nemohou dovolit zanedbávat bezpečnostní opatření. Přidání ochrany chytrých zařízení do našeho balíčku pro domácí uživatele znamená, že se naši zákazníci mohou cítit bezpečně s vědomím, že jejich zařízení a domácí routery, ke kterým se připojují, jsou řádně zabezpečeny.

Stejně jako v minulých letech si mohou uživatelé vybrat z více produktů společnosti ESET

ESET NOD32 Antivirus slouží pro základní ochranu, ESET Internet Security obsahuje kromě základní ochrany proti malwaru i další bezpečnostní vrstvy a ESET Smart Security Premium je určen pro uživatele, kteří hledají ty nejlepší funkčnosti a nejpokročilejší ochranu, kterou může v současné chvíli trh nabídnout. Zahrnuje technologie, jakými je například správce hesel či šifrování.

Uverejnil používateľ ESET Utorok 23. október 2018

Desítky let zkušeností a kontinuálního využívání strojového učení vedlo k tomu, že všechny produkty společnosti ESET lze využívat bez viditelného vlivu na výkon chráněného zařízení.

Základní nabídka poskytuje uživatelům komfortní a maximálně spolehlivou ochranu bez dopadu na běh operačního systému nebo narušení pohodlí uživatelů.

Díky podpoře čtečky obrazovky JAWS a NVDA je možné produkt ovládat pouze klávesnicí, což ocení především uživatelé se zrakovým postižením.

Nejzásadnější novinky v letošní verzi produktů společnosti ESET pro domácnosti:

  • Bezpečnostní report – poskytuje uživatelům přehled o tom, co spuštěná ochrana ESET aktivně detekovala, blokovala a potlačila na pozadí. Během reportingu nejsou chráněné počítače nijak ovlivněny na výkonu. Uživatelé si mohou vybrat jednu z pěti přednastavených položek založených na prioritách daného uživatele a získat přehled o dalších funkcích, jako jsou například Zabezpečená data, Správce hesel, Ochrana proti krádeži nebo Rodičovská kontrola.
  • Vylepšená instalace – dle nastavení daného zařízení lze dobu instalace bezpečnostního softwaru zkrátit až o 40 %.
  • Monitorování připojení v domácnosti – nejnovější bezpečnostní řešení od společnosti ESET umožňuje uživatelům testovat zranitelná místa chytrých zařízení připojených k routeru, jimiž mohou být například slabá hesla, a následně navrhuje možné opravy. Umožňuje také uživatelům najít chyby v zabezpečení portů, známé chyby zabezpečení firmwaru, nebo výchozí hesla routerů.
  • Soulad s GDPR – všechny produkty společnosti ESET jsou v souladu s GDPR.

Nejnovější bezpečnostní řešení společnosti ESET pro domácnosti jsou k dispozici od 23. října.

Mohlo by vás zajímat

Google Chrome už nebude upozorňovat na zabezpečené weby, zelený zámeček z prohlížeče zmizí

Před třemi lety začal Google upřednostňovat ve vyhledávání zabezpečené webové stránky pomocí šifrovaného připojení HTTPS. Dnes už je HTTPS standardem, na který není třeba upozorňovat. Od října začne Google Chrome naopak poukazovat na stránky, které šifrované připojení nepoužívají.
Přečíst článek