Facebook Messenger nově umožní mazat odeslané zprávy

Uživatelé oblíbené komunikační aplikace Messenger se brzy dočkají nové funkce. Nově bude možné mazat odeslané zprávy.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Podle poznámky u iOS aplikace pro Messenger, na kterou na Twitteru upozornil Matt Navarra, Facebook naznačil, že uživatelům umožní mazat zprávy do deseti minut od odeslání. To samozřejmě není nic ojedinělého, tuto funkci umí například WhatsApp, Instagram a další IM aplikace.

Poznámka u Messengeru pro iOS.
Poznámka v App Storu u aplikace Messenger pro iOS naznačuje, že v aplikaci Messenger bude možné mazat odeslané zprávy. Zdroj: itunes.apple.com.

Messenger už dnes umožňuje mazat konverzace, zpráva se však odstraní pouze ze zařízení odesílatele. Stačí přidržet prst na odeslané zprávě a objeví se vám možnosti zkopírovat, přeposlat nebo smazat.

Podle serveru techcrunch.com se toto menu změní, nově zde budou možnosti smazat nebo smazat pro všechny. Novinka se tradičně spouští postupně, mezi prvními zeměmi je Polsko, Bolívie, Kolumbie a Litva.

Nová funkce v Messengeru.
Facebook Messenger umožní mazat odeslané zprávy. Zdroj: techcrunch.com.

Mazání zpráv v Messengeru bylo velké téma již od dubna letošního roku, kdy společnost Facebook přiznala, že potají odstranila zprávy odeslané zakladatelem a CEO Markem Zuckerbergem. Staré zprávy tehdy z messengeru zmizely a zůstaly jen odpovědi.

V případě odstranění zprávy uvidí příjemce pouze upozornění, že byla zpráva odeslána.

Smazaná zpráva v Messengeru.
Příjemce pozná, že jste zprávu v Messengeru odstranili. Zdroj: techcrunch.com.

Funkce mazání odeslané zprávy bude limitována časem 10 minut od odeslání, oceníte jí především při nechtěném odeslání zprávy nebo při odeslání nevhodné zprávy. Ve druhém případě mějte na paměti, že i když zprávu stihnete odstranit, příjemce si mohl vytvořit snímek obrazovky.

V online konverzaci proto z bezpečnostních důvodů nikdy neposílejte nic, co byste neřekli veřejně. Předejdete tak případnému vydírání, kyberšikaně nebo jiným problémům, které by mohly nastat, kdyby někdo manipuloval s vašimi citlivými informacemi.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat

Moderní Vánoce: V Česku jsme tradiční, sociální sítě během Štědrého dne využíváme méně

K večeři kapr a bramborový salát jedině s vajíčkem a hráškem. Dárky nosí Ježíšek nejčastěji pod živý stromeček se špičkou. Používání technologií se během vánočních svátků snažíme omezovat. Uváděli to Češi všech věkových kategorií v nejnovějším průzkumu společnosti ESET.
Přečíst článek