messenger v telefonu

Facebook Messenger nyní nabízí šifrování zpráv

Na jaře Facebook spustil šifrování pro WhatsApp, nyní se zabezpečené konverzace dočkal i Messenger.
Total
0
Sdílení

Komunikace s takzvaným end-to-end šifrováním probíhá odděleně od běžné konverzace, můžete také nastavit, za jak dlouho mají zprávy zmizet. Na svém blogu Facebook uvádí: „Tajné konverzace v Messengeru používají koncové šifrování.

To znamená, že zprávy jsou určené jenom pro vaše oči a oči příjemce. Nikdo jiný (nás nevyjímaje) je nemůže vidět. Pamatujte, že člověk, kterému zprávu posíláte, může konverzaci sdílet s ostatními (třeba prostřednictvím snímku obrazovky).“

Jak tajné konverzace v Messengeru zapnout?

Máte dvě možnosti, jak šifrování konverzací zapnout. První možnost naleznete přímo v již probíhající konverzaci:

  • Otevřete v Messengeru konverzace
  • Přejděte na poslední záložku (s ikonou profilu)
  • Zvolte Tajné konverzace
  • Zvolte zapnout

Druhou možností je přejít do nastavení tajných konverzací z domovské obrazovky aplikace:

  • Zvolte novou zprávu (symbol plus)
  • Zvolte ikonu zámku v pravém horním rohu
  • Zvolte kontakt, se kterým chcete konverzovat

Nyní je konverzace šifrována, tuto funkci budete muset zapnout pro každou konverzaci zvlášť – tajnou konverzaci poznáte velice snadno, okno chatu je černé a označené ikonkou zámku. Vy i příjemce zpráv máte navíc k dispozici unikátní klíč zařízení, pomocí kterého si můžete ověřit, že konverzace probíhá skutečně jen mezi 2 zařízeními.

messenger šifrování
V aplikaci Messenger můžete nově zaplnout tajné konverzace. Zdroj: ESET.

Tato funkce je zatím dostupná jen pro zařízení s operačním systémem Android nebo iOS. V tajných konverzacích můžete posílat běžné zprávy, obrázky nebo samolepky, skupinové zprávy, GIFy, videa, hlasové hovory ani platby nejsou k dispozici.

I při použití šifrované komunikace a nastavení zpráv, které zmizí, nezapomínejte na to, že příjemce může velice snadno pořídit snímek obrazovky a vaše zprávy dále sdílet.

Mohlo by vás zajímat

Google Chrome už nebude upozorňovat na zabezpečené weby, zelený zámeček z prohlížeče zmizí

Před třemi lety začal Google upřednostňovat ve vyhledávání zabezpečené webové stránky pomocí šifrovaného připojení HTTPS. Dnes už je HTTPS standardem, na který není třeba upozorňovat. Od října začne Google Chrome naopak poukazovat na stránky, které šifrované připojení nepoužívají.
Přečíst článek