člověk a like

Facebook nabízí bezpečnostní klíč, kterým si „odemknete“ přístup k účtu

Přihlašujete se ke svému facebookovému účtu často z různých zařízení? Populární sociální síť Facebook přišla s novou vrstvou ochrany pro své uživatele. Dvoufaktorová autentizace pomocí hardwarového klíče vám zaručí, že se ke svému účtu přihlásíte skutečně jen vy.
Total
0
Sdílení

Společnost oznámila, že svým uživatelům umožní spojit účet s hardwarovým klíčem. Při přihlášení z nového prohlížeče nebo z jiného místa stačí zapojit USB klíč do počítače, čímž dojde k verifikaci uživatele. Klíč si můžete zakoupit prostřednictvím společností jako je Yubico.

Použití tohoto klíče přináší několik důležitých benefitů

  • Ochranu před phishingovými útoky: Přihlášení k vašemu účtu je před phishingovými útoky v bezpečí, nemusíte k přihlášení zadávat žádné heslo.
  • Multifunkční využití: Bezpečnostní klíče, které podporují dvoufaktorové ověření, můžete použít také k zabezpeční jiných online účtů
  • Rychlé přihlášení: Použití bezpečnostního klíče je rychlé a snadné

Více informací o bezpečnostním klíči najdete zde.

facebook na telefonu
Zdroj obrázku: yubico.com
Mohlo by vás zajímat

Google Chrome už nebude upozorňovat na zabezpečené weby, zelený zámeček z prohlížeče zmizí

Před třemi lety začal Google upřednostňovat ve vyhledávání zabezpečené webové stránky pomocí šifrovaného připojení HTTPS. Dnes už je HTTPS standardem, na který není třeba upozorňovat. Od října začne Google Chrome naopak poukazovat na stránky, které šifrované připojení nepoužívají.
Přečíst článek

Bezpečnostní novinky v iOS 11

Pravděpodobně jste zaznamenali informaci, že Apple v září představil několik novinek, na které se mnozí uživatelé již delší dobu těšili. Kromě poměrně kontroverzního iPhone X se novinky týkají samozřejmě také operačního systému. V tomto článku se dozvíte, jak je na tom iOS 11 z pohledu bezpečnosti a ochrany soukromí.
Přečíst článek