Facebook

Facebook vylepšil dvoufaktorové ověřování, nově není třeba telefonní číslo

Společnost usnadnila způsob, jakým se uživatelé bezpečně přihlašovali ke svým účtům. Celý proces je nyní jednodušší, k dvoufaktorovému ověření není potřeba registrovat telefonní číslo.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Dvoufaktorová autentizace (2FA) je proces, který znáte například z internetového bankovnictví, kde je k potvrzení transakce vyžadován kód, který vám přišel v SMS zprávě.

Stejná vrstva ochrany je z bezpečnostních důvodů součástí některých dalších webových aplikací, včetně sociálních sítí. Právě tento proces, při kterém bylo dříve nutné registrovat telefonní číslo, nyní Facebook zjednodušuje.

Dvoufaktorová autentizace Facebook
Facebook ověření pomocí 2FA

„Dříve jsme k aktivaci dvoufaktorového ověřovaní z bezpečnostních důvodů požadovali telefonní číslo. Nyní jsme celý proces upravili, aby bylo snazší k ověření využívat aplikace třetích stran, například Google Authenticator nebo Duo Security. Obě aplikace fungují na počítači i mobilních zařízeních, takže telefonní číslo již není nutné,“ píše v oznámení Scott Dickens, produktový manažer ve Facebooku.

Two-factor authentication for Facebook

Get extra security for your account with two-factor authentication.

Uverejnil používateľ Facebook Security Streda 23. máj 2018

Pokud jste dvoufaktorové ověřování nepoužívali, zapnete ho v nastavení svého facebookového účtu na facebook.com/settings.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat