Facebook

Facebook vylepšil dvoufaktorové ověřování, nově není třeba telefonní číslo

Společnost usnadnila způsob, jakým se uživatelé bezpečně přihlašovali ke svým účtům. Celý proces je nyní jednodušší, k dvoufaktorovému ověření není potřeba registrovat telefonní číslo.
Total
0
Sdílení

Dvoufaktorová autentizace (2FA) je proces, který znáte například z internetového bankovnictví, kde je k potvrzení transakce vyžadován kód, který vám přišel v SMS zprávě.

Stejná vrstva ochrany je z bezpečnostních důvodů součástí některých dalších webových aplikací, včetně sociálních sítí. Právě tento proces, při kterém bylo dříve nutné registrovat telefonní číslo, nyní Facebook zjednodušuje.

Dvoufaktorová autentizace Facebook
Facebook ověření pomocí 2FA

„Dříve jsme k aktivaci dvoufaktorového ověřovaní z bezpečnostních důvodů požadovali telefonní číslo. Nyní jsme celý proces upravili, aby bylo snazší k ověření využívat aplikace třetích stran, například Google Authenticator nebo Duo Security. Obě aplikace fungují na počítači i mobilních zařízeních, takže telefonní číslo již není nutné,“ píše v oznámení Scott Dickens, produktový manažer ve Facebooku.

Two-factor authentication for Facebook

Get extra security for your account with two-factor authentication.

Uverejnil používateľ Facebook Security Streda 23. máj 2018

Pokud jste dvoufaktorové ověřování nepoužívali, zapnete ho v nastavení svého facebookového účtu na facebook.com/settings.

Mohlo by vás zajímat

Google Chrome už nebude upozorňovat na zabezpečené weby, zelený zámeček z prohlížeče zmizí

Před třemi lety začal Google upřednostňovat ve vyhledávání zabezpečené webové stránky pomocí šifrovaného připojení HTTPS. Dnes už je HTTPS standardem, na který není třeba upozorňovat. Od října začne Google Chrome naopak poukazovat na stránky, které šifrované připojení nepoužívají.
Přečíst článek

Ověřování identity pomocí otisků prstů není bez rizika

Otisk prstu je vnímán jako dokonalý identifikátor, který není možné odcizit nebo napodobit. Není divu, že se čtečky otisků prstů staly v posledních letech standardní výbavou mobilních telefonů. Zřejmě jste se setkali s názorem, že takto zabezpečená zařízení nebo služby jsou v naprostém bezpečí. V tomto článku se dočtete, že to není až tak úplně pravda.
Přečíst článek