Facebook za 3 dolary měsíčně?

Na Facebooku se šíří další hoax neboli nepravdivá poplašná zpráva. Tentokrát zní docela uvěřitelně, protože upozorňuje na fakt, že majitelé populární sociální síť zpoplatní a to třemi dolary měsíčně.
Martin Skýpala
Total
0
Sdílení

V minulosti už takové nápady zazněly, vždy šlo však o planý poplach. A je tomu tak i v tomto případě. V praxi to probíhalo tak, že jste na timeline našli odkaz na článek.

hoax o facebooku

Po kliknutí došlo k přesměrování na satirický server nationalreport.net, kde jste si mohli přečíst smyšlený článek o zavedení pravidelného měsíčního poplatku. Článek otvírala pasáž, které by se i dalo věřit.

článek

Když však přišlo na pasáž s mluvícím delfínem, muselo každému dojít, že jde o podvod.

hoax

Proč se k této taškařici vlastně server propůjčil, je malá záhada. Jasně, jde o server, který se netváří vážně, a v podstatě všechny zprávy mají vymyšlený základ.

Náhodný návštěvník může být uveden lehce v omyl

To platí hlavně pro uživatele, kteří vládnou jazykem anglickým na základní úrovni. Když však vezmeme v úvahu fakt, že v době uveřejnění článku se serveru s velkou pravděpodobností zvedla návštěvnost, s tím i zobrazení reklamy, tedy i příjmů, jsme podle mého názoru doma.

Server si zkrátka musí svůj provoz financovat a populární témata jsou k tomu ideální. I když jde o zjevné nesmysly.

Pokud vám se tedy taková nebo i podobná zpráva na profilu objeví, zkuste si nejprve ověřit, zda je pravdivá a až potom ji případně sdílejte. Ne v každém případě končí kliknutí na link se šokující zprávou neškodnou návštěvou satirického serveru.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat