Faceboko aplikace

Facebook zlepšuje ochranu soukromí, nově můžete hromadně mazat staré příspěvky

Oblíbená sociální síť Facebook nově umožňuje svým uživatelům procházet a mazat staré příspěvky a další aktivity.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Facebook na svém blogu představil nový nástroj, který pomůže lépe spravovat staré příspěvky. Nyní je snadné kontrolovat obsah, který jste na Facebooku sdíleli v minulosti. Nová funkce umožňuje efektivně procházet, archivovat nebo mazat staré příspěvky a další aktivity (komentáře, to se mi líbí, žádosti o přátelství a další. Názorný návod najdete ve videu níže:

Efektivnější ochrana soukromí

Mazat příspěvky šlo samozřejmě i dříve, ale procházet časovou osou několik let nazpět kvůli jednomu příspěvku, který chcete smazat, nebylo snadné. Při vybrání možnosti archivovat bude aktivita dostupná pouze vám a po 30 dnech se smaže natrvalo. Během této doby můžete příspěvek obnovit, po uplynutí lhůty se obsah odstraní definitivně.

„Ať už po škole nastupujete do zaměstnání, nebo se dostáváte ze starého vztahu, víme, že v životě se věci mění a my vám chceme usnadnit vaší přítomnosti na Facebooku, aby přesněji odrážela, kdo jste. Proto spouštíme funkci správa aktivit, která vám pomůže z jednoho místa archivovat nebo smazat staré příspěvky,“ stojí v oznámení. Jednotlivé příspěvky můžete filtrovat podle data, nebo podle typu.

Zatím jen v aplikaci

Novinka zatím funguje jen v mobilní aplikaci Facebooku, pokud ji ještě nemáte, dočkáte se jí při nejbližší aktualizaci. Stejně jako jiné změny i tuto zavádí Facebook postupně. Nicméně se zavedením se v budoucnu počítá i pro klasickou verzi.

Procházení příspěvků.
Procházení starých příspěvků je nyní snadné. Zdroj: Facebook

O ochraně soukromí píšeme i my na Dvojkliku hodně. Přes všechny vychytávky na kontrolu a mazání příspěvků je vždy lepší sdílení pečlivě zvážit. Sociální sítě jsou naše digitální stopa a mohou nám i uškodit – třeba v případě zájmu o prestižní zaměstnání. Přečtěte si článek o tom, co a jak sdílet.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat
Češi slaví Vánoce tradičně, drží ale digitální půst

Moderní Vánoce: V Česku jsme tradiční, sociální sítě během Štědrého dne využíváme méně

K večeři kapr a bramborový salát jedině s vajíčkem a hráškem. Dárky nosí Ježíšek nejčastěji pod živý stromeček se špičkou. Používání technologií se během vánočních svátků snažíme omezovat. Uváděli to Češi všech věkových kategorií v nejnovějším průzkumu společnosti ESET.
Přečíst článek