Aplikace Gmail

Gmail nabízí důvěrný režim pro soukromou komunikaci

Google pokračuje ve vylepšování své aplikace Gmail. S novým designem webové verze přichází i se zajímavou novinkou, kterou ocení především uživatelé odesílající zprávy s důvěrným obsahem.
Total
0
Sdílení

Při vytváření nového e-mailu máte nyní možnost zvolit důvěrný režim, který ochrání text včetně příloh. V tomto režimu zvolíte datum, kdy se odeslaný obsah znehodnotí.

Jak důvěrnou zprávu odeslat ?

  • Otevřete aplikaci Gmail.
  • Klikněte na tlačítko pro vytvoření nové zprávy.
  • Klikněte na ikonku pro důvěrný režim (na mobilní aplikaci otevřete menu a zvolte důvěrný režim).
Screen z aplikace Gmail
Důvěrný režim v aplikace Gmail
  • Nastavte datum exspirace a heslo.
    • Pokud vyberete Standardní, příjemci využívající Gmail budou moci zprávu otevřít, ostatní obdrží kód emailem.
    • Pokud vyberete Heslo ve zprávě SMS, všichni příjemci obdrží kód v SMS zprávě
Screen z aplikace Gmail
Nastavení důvěrného režimu v aplikaci Gmail
  • Klikněte na Uložit.

Obsah odeslané zprávy můžete samozřejmě znehodnotit ještě před uplynutím zvoleného časového limitu, stačí přejít do složky odeslané a u vybrané zprávy odebrat přístup všem příjemcům.

Důvěrný režim brání příjemcům v přeposílání, stahování nebo kopírování obsahu zprávy. Nikdy však neposílejte informace, které by mohly být zneužity a mějte na paměti, že i přes všechna bezpečnostní opatření může příjemce pořídit snímek obrazovky nebo text vyfotit mobilem. V takovém případě již nebudete mít kontrolu nad tím, komu snímky dále odešle.

Více informací o důvěrných zprávách najdete v nápovědě na webu support.google.com.

Mohlo by vás zajímat

Bezpečnostní novinky v iOS 11

Pravděpodobně jste zaznamenali informaci, že Apple v září představil několik novinek, na které se mnozí uživatelé již delší dobu těšili. Kromě poměrně kontroverzního iPhone X se novinky týkají samozřejmě také operačního systému. V tomto článku se dozvíte, jak je na tom iOS 11 z pohledu bezpečnosti a ochrany soukromí.
Přečíst článek

6 letá holčička obešla Touch ID zabezpečení na chytrém telefonu své matky

Používáte na svém mobilním zařízení zabezpečení pomocí otisku prstu? Přemýšleli jste nad tím, jak bezpečná je tato forma ověření identity? Šestiletá Ashlynd Howell z Arkansasu způsobila rodičům nemalé překvapení – bez jejich vědomí si z Amazonu objednala Pokémon zboží za více než 6 500 korun.
Přečíst článek