Žena s chytrým telefonem.

Google bude bezpečnější, experti budou aktivně vyhledávat malware

Minulý týden jsme ohlásili vznik App Defense Alliance. ESET poskytne alianci své detekční technologie, aby se Google Play stala bezpečnějším místem pro stahování aplikací.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

O malwaru, který čas od času pronikne do aplikací v oficiálním androidím Obchodě Play, jsme psali mnohokrát. Podle oficiálních informací zahrnuje ekosystém Android přes 2,5 miliardy zařízení. Čím populárnější je mezi uživateli, tím je zajímavější pro útočníky.

Doposud jsme s Googlem spolupracovali na zabezpečení Obchodu Play. Nicméně jsme mohli pouze reagovat na publikované aplikace. Vznik aliance je dalším krokem, kterým budeme uživatele chránit ještě lépe. Aplikace projdou přísnější kontrolou ještě před svou publikací.

Proč je vznik aliance důležitý a jak ovlivní vás jako uživatele? Shrnuli jsme několik nejdůležitějších bodů.

Jak bude aliance pracovat?

Podle hesla “Víc hlav, víc ví“, se spojí experti několik předních světových bezpečnostních společností. Alianci tvoří Google, ESET, Lookout a Zimperium. Cílem spolupráce je vytvořit bezpečnější prostředí v Google Play (v Česku v Obchodě Play).

ESET a další partneři zabudují své kontrolní technologie do robustního systému, který rozšíří stávající Google Play Protect. Systém bude kontrolovat aplikace zařazené do fronty na vydání v Obchodě. Jeho úkolem bude identifikovat potenciálně nebezpečné a potenciálně nechtěné aplikace.

Společnost Google všechny zmíněné partnery vybrala na základě jejich odbornosti. Pro ESET například rozhodla úspěšnost při odhalování malware v aplikacích.

Víte, že téměř 40 % zaměstnanců společnosti ESET pracuje ve výzkumu a vývoji.

Naše týmy analytiků se podílely na odhalení unikátních typů bankovních trojských koní, spywaru i ransomwaru. Ostatně, v České republice se aktivnímu detekování malware v Androidu věnujeme jako jedni z mála. Technologie ESET jsou také součástí nástroje Google Chrome Cleanup, který upozorňuje uživatele internetového prohlížeče Chrome na potenciální hrozby.

Zabezpečení musí mít vícero vrstev

Klíčem k zabezpečení dat v zařízení je vícevrstvá ochrana. Vznik aliance neznamená, že všechny aplikace budou nyní bezpečné a nebude potřeba využívat bezpečnostní software. V kyberbezpečnosti neexistuje žádné dokonalé řešení. Bezpečnostní programy navíc chrání i před dalšími hrozbami, než jen malwarem v aplikacích. Přečtěte si naše tipy, jak zařízení s Androidem zabezpečit.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat