Ikona Google Chrome

Google Chrome už nebude upozorňovat na zabezpečené weby, zelený zámeček z prohlížeče zmizí

Před třemi lety začal Google upřednostňovat ve vyhledávání zabezpečené webové stránky pomocí šifrovaného připojení HTTPS. Dnes už je HTTPS standardem, na který není třeba upozorňovat. Od října začne Google Chrome naopak poukazovat na stránky, které šifrované připojení nepoužívají.
Total
0
Sdílení

Na některé weby používající nezabezpečené připojení HTTP již Google upozorňuje více než rok. Od verze 70, která bude uvolněna v říjnu tohoto roku, začne Google Chrome upozorňovat na všechny nezabezpečené stránky.Nezabezpečené přihlášení

Snadno si můžete ověřit, že využívání protokolu HTTPS roste, více než 70 % stránek načtených v Chromu s operačním systémem Windows bylo přes HTTPS. „Uživatelé už by tedy měli očekávat, že je internet bezpečný“, píše na blogu Emily Schechter, produktová manažerka.

Zelený zámek s textem Zabezpečeno začne Chrom z adresního řádku odstraňovat ve verzi 69 (v září).

Mohlo by vás zajímat

Ověřování identity pomocí otisků prstů není bez rizika

Otisk prstu je vnímán jako dokonalý identifikátor, který není možné odcizit nebo napodobit. Není divu, že se čtečky otisků prstů staly v posledních letech standardní výbavou mobilních telefonů. Zřejmě jste se setkali s názorem, že takto zabezpečená zařízení nebo služby jsou v naprostém bezpečí. V tomto článku se dočtete, že to není až tak úplně pravda.
Přečíst článek