Google nabízí hardwarový token k posílení zabezpečení účtu

Společnost Google na svém blogu oznámila, že uživatelům nabídne hardwareový klíč, který ochrání uživatele před neoprávněným přihlášením k účtu.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Hardwarové zařízení velikosti klíče nese název Titan Security Key, obsahuje firmware vyvinutý společností Google a slouží pro ověření integrity klíče. Podle informací na serveru cnet.com bude ve dvou verzích (USB a Bluetooth) a nebude vyžadovat žádné dodatečné ovladače. Klíč poskytne dodatečnou autentizační vrstvu nad stávající zabezpečení pomocí hesla.

Smartphone a Security Key
Zdroj obrázku: Sarah Tew/CNET

Díky dvoufaktorové autentizaci (2FA) se k vašemu účtu nemůže nikdo dostat bez ověřujících dat. Tento druhý autorizační faktor je nejčastěji používán ve formě kódu zaslaného SMS zprávou nebo vygenerovaného pomocí autorizační aplikace.

„Dlouho jsme zastávali názor, že bezpečnostní klíče jsou nejsilnějším faktorem ochrany před phishingovými útoky, především pro cloud administrátory,“ uvedl Google. Token je aktuálně dostupný zákazníkům Google Cloud, do běžného prodeje půjde během několika příštích měsíců.

1 komentář

Komentáře nejsou povoleny.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat
Češi slaví Vánoce tradičně, drží ale digitální půst

Moderní Vánoce: V Česku jsme tradiční, sociální sítě během Štědrého dne využíváme méně

K večeři kapr a bramborový salát jedině s vajíčkem a hráškem. Dárky nosí Ježíšek nejčastěji pod živý stromeček se špičkou. Používání technologií se během vánočních svátků snažíme omezovat. Uváděli to Češi všech věkových kategorií v nejnovějším průzkumu společnosti ESET.
Přečíst článek