Google nabízí hardwarový token k posílení zabezpečení účtu

Společnost Google na svém blogu oznámila, že uživatelům nabídne hardwareový klíč, který ochrání uživatele před neoprávněným přihlášením k účtu.
Total
0
Sdílení

Hardwarové zařízení velikosti klíče nese název Titan Security Key, obsahuje firmware vyvinutý společností Google a slouží pro ověření integrity klíče. Podle informací na serveru cnet.com bude ve dvou verzích (USB a Bluetooth) a nebude vyžadovat žádné dodatečné ovladače. Klíč poskytne dodatečnou autentizační vrstvu nad stávající zabezpečení pomocí hesla.

Smartphone a Security Key
Zdroj obrázku: Sarah Tew/CNET

Díky dvoufaktorové autentizaci (2FA) se k vašemu účtu nemůže nikdo dostat bez ověřujících dat. Tento druhý autorizační faktor je nejčastěji používán ve formě kódu zaslaného SMS zprávou nebo vygenerovaného pomocí autorizační aplikace.

„Dlouho jsme zastávali názor, že bezpečnostní klíče jsou nejsilnějším faktorem ochrany před phishingovými útoky, především pro cloud administrátory,“ uvedl Google. Token je aktuálně dostupný zákazníkům Google Cloud, do běžného prodeje půjde během několika příštích měsíců.

Mohlo by vás zajímat

Bezpečnostní novinky v iOS 11

Pravděpodobně jste zaznamenali informaci, že Apple v září představil několik novinek, na které se mnozí uživatelé již delší dobu těšili. Kromě poměrně kontroverzního iPhone X se novinky týkají samozřejmě také operačního systému. V tomto článku se dozvíte, jak je na tom iOS 11 z pohledu bezpečnosti a ochrany soukromí.
Přečíst článek