gmail

Google posílil zabezpečení gmailu

Technologická společnost zveřejnila na blogu zprávu o tom, že posílí zabezpečení poštovní služby Gmail a pomůže tak uživatelům lépe filtrovat podezřelé zprávy.
Total
0
Sdílení

Konkrétně se jedná o dvě bezpečnostní varování, která pomohou uživatelům při identifikaci nevyžádané pošty nebo zpráv s podezřelými odkazy. Pokud obdržíte e-mail, který nebyl ověřen, místo profilové fotografie, loga společnosti nebo avataru uvidíte otazník.

tabulky
Zdroj: googleappsupdates.blogspot.com

Druhá novinka se týká pouze webové verze aplikace. Následující upozornění vás varuje, pokud zpráva obsahuje odkaz na phishingovou stránku, nebo stránku s malware.

varování gmail
Zdroj: googleappsupdates.blogspot.com

Na blogu je dále upozornění, že ne všechny e-mailové zprávy označené jako nebezpečné musí nutně představovat reálné nebezpečí. Vždy byste ale při čtení takových zpráv měli být maximálně obezřetní.

Mohlo by vás zajímat

Bezpečnostní novinky v iOS 11

Pravděpodobně jste zaznamenali informaci, že Apple v září představil několik novinek, na které se mnozí uživatelé již delší dobu těšili. Kromě poměrně kontroverzního iPhone X se novinky týkají samozřejmě také operačního systému. V tomto článku se dozvíte, jak je na tom iOS 11 z pohledu bezpečnosti a ochrany soukromí.
Přečíst článek