Chytrá TV

Google se pokusí dobýt naše obývací pokoje

Zvěsti o Google zařízení, které je primárně určeno k přehrávání videa, hudby a hraní her, se šíří už delší dobu.
Total
0
Sdílení

Bylo to logické, jelikož všichni hlavní konkurenti podobné zařízení mají nebo ho chystají a Google jistě nechtěl zůstat pátým kolem u vozu.

Na vývojářské konferenci Google I/O 2014 byla tato nová platforma konečně představena. Jmenuje se „překvapivě“ Android TV.

Funkčně nejde o nic překvapivého

V podstatě nabízí vše jako konkurence včetně oblíbených stream službe jako je Netflix nebo Hulu. Exkluzivní jsou samozřejmě služby Google, které známe z mobilních zařízení. K dispozici tak jistě bude i množství her, optimalizovaných pro potřeby nové platformy.

Výrobu vlastních zařízení Google neplánuje. Tu nechá nasmlouvaným partnerům (např. Sony, Sharp nebo Phillips), kteří by měli začít s distrubucí Android TV zařízení někdy příští rok.

Mohlo by vás zajímat

Ověřování identity pomocí otisků prstů není bez rizika

Otisk prstu je vnímán jako dokonalý identifikátor, který není možné odcizit nebo napodobit. Není divu, že se čtečky otisků prstů staly v posledních letech standardní výbavou mobilních telefonů. Zřejmě jste se setkali s názorem, že takto zabezpečená zařízení nebo služby jsou v naprostém bezpečí. V tomto článku se dočtete, že to není až tak úplně pravda.
Přečíst článek