Chytrá TV

Google se pokusí dobýt naše obývací pokoje

Zvěsti o Google zařízení, které je primárně určeno k přehrávání videa, hudby a hraní her, se šíří už delší dobu.
Total
0
Sdílení

Bylo to logické, jelikož všichni hlavní konkurenti podobné zařízení mají nebo ho chystají a Google jistě nechtěl zůstat pátým kolem u vozu.

Na vývojářské konferenci Google I/O 2014 byla tato nová platforma konečně představena. Jmenuje se „překvapivě“ Android TV.

Funkčně nejde o nic překvapivého

V podstatě nabízí vše jako konkurence včetně oblíbených stream službe jako je Netflix nebo Hulu. Exkluzivní jsou samozřejmě služby Google, které známe z mobilních zařízení. K dispozici tak jistě bude i množství her, optimalizovaných pro potřeby nové platformy.

Výrobu vlastních zařízení Google neplánuje. Tu nechá nasmlouvaným partnerům (např. Sony, Sharp nebo Phillips), kteří by měli začít s distrubucí Android TV zařízení někdy příští rok.

Mohlo by vás zajímat

Bezpečnostní novinky v iOS 11

Pravděpodobně jste zaznamenali informaci, že Apple v září představil několik novinek, na které se mnozí uživatelé již delší dobu těšili. Kromě poměrně kontroverzního iPhone X se novinky týkají samozřejmě také operačního systému. V tomto článku se dozvíte, jak je na tom iOS 11 z pohledu bezpečnosti a ochrany soukromí.
Přečíst článek