Google Chrome

Google zvyšuje zabezpečení hesel uložených v prohlížeči Chrome

Google přidal do svého internetového prohlížeče novou funkci, která vás upozorní, pokud byly vaše přihlašovací údaje kompromitovány během bezpečnostního incidentu.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Zdá se vám tato novinka povědomá? Máte k tomu dobrý důvod, funkce vychází z rozšíření prohlížeče Password Checkup extension, které Google uvedl v únoru tohoto roku.

V říjnu Google tuto funkci integroval do všech svých účtů. Uživatelé tak snadno mohli zjistit, zda jejich uložená hesla nebyla odcizena, nebo zda nejsou přihlašovací údaje příliš slabé, nebo přidružené k více účtům.

Nyní však společnost Google jde ještě dále a přidává funkci do prohlížeče Chrome (verze 79) pro Windows, Mac, Linux, Android a iOS.

Google ujišťuje, že uživatelská jména a hesla budou hashovaná a šifrovaná a nikdo, ani jeho vlastní zaměstnanci, nebude schopen heslo ze zašifrované kopie získat. I přes různá bezpečnostní upozornění je vždy nejdůležitější používat silné unikátní heslo. Připomeňte si základní pravidla, jak postupovat při tvorbě silného hesla.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat