Hackerovi hrozí 30 let vězení za vydírání amerického prezidentského kandidáta

Třicet let za mřížemi může strávit sedmatřicetiletý Američan Michael Mancil Brown, který se v roce 2012 pokusil vydírat společnost PricewaterhouseCoopers International Limited (PwC) kvůli údajným únikům daňových dokladů tehdejšího republikánského prezidentského kandidáta Mitta Romneyho.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Soud chce zároveň falešnému hackerovi uložit pokutu 250 tisíc dolarů (6,25 milionu korun). Informoval o tom server Softpedia.com, podle něhož Brown napsal do ústředí PwC ve městě Franklin v americkém státu Tennessee dopis, v němž informoval o odcizení citlivých dat Mitta Romneyho a jeho manželky.

Obětem by měl podle návrhu obžaloby vyplatit odškodné 250 tisíc dolarů

Údajný hacker požadoval od poradenské společnosti výkupné jeden milion Bitcoinů. Pokud by firma nezaplatila, byl podle dopisu připraven zveřejnit daňové doklady Romneyho a jeho ženy z období před rokem 2010. Žádná taková data ale Brown nikdy nezískal a servery PwC nenapadl, celý bezpečnostní incident si vymyslel a doufal, že společnost na jeho požadavek přistoupí. Vzhledem k tomu, že Romney byl v té době významným republikánským kandidátem na prezidenta USA, případu se ujala federální vyšetřovací služba FBI.

Agenti poměrně rychle domnělého hackera dopadli, protože k vydírání použil svůj osobní počítač. Ještě předtím stihl Brown pohrozit, že zneužije daňové údaje dalších rodinných příslušníků Mitta Romneyho a byl připraven je nabídnout přes portál Pastebin.com. Po zatčení ihned putoval do vazby a minulý týden byl shledán vinným ze šesti internetových podvodů a vydírání. Soud bude v srpnu rozhodovat o tom, zda bude odsouzen na 25 let vězení za podvody a dalších pět let za vydírání. Svým obětem by měl podle návrhu obžaloby vyplatit odškodné 250 tisíc dolarů.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat