Aplikace Instagram

Instagram rozšiřuje dvoufaktorovou autentizaci a ověřování účtů

Oblíbená sociální síť zvyšuje důvěru a bezpečnost svých uživatelů, nabízí nové možnosti dvoufaktorové autentizace a snazší ověření důvěryhodnosti účtu.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Dříve Instagram umožňoval dvoufaktorové ověřování pouze pomocí SMS zpráv. Textové zprávy jsou nejčastějším řešením při dvoufaktorovém ověřování. Kvůli nejrůznějším hrozbám však SMS zprávy mohou být zranitelné, a proto je vhodné používat bezpečnější typy ověřování. Jednou z možností jsou hardwarové klíče, druhou autentizační aplikace.

Dvoufaktorové ověřování zapnete v nastavení v aplikaci Instagram, více informací se dočtete v oznámení, které společnost publikovala.

Screenshot
Nastavení dvoufaktorové autentizace. Zdroj: Instagram

Platforma dále nabízí dvě další vylepšení, která pomohou se zabezpečením. Jedno z nich přináší novou sekci „Údaje o účtu“, která bude přidána k instagramovým účtům s velkým dosahem. Díky tomu si uživatelé budou moci ověřit pravost účtů.

Tato sekce ukáže například datum, kdy byl účet založen nebo zemi, ve které se nachází. Dále také změny v názvu účtu a aktivní reklamy, které účet používá k propagaci.

Screenshot
Žádost o ověření Instagram účtu. Zdroj: Instagram

Další vylepšení se týká modrého štítku u ověřených účtů. Nově bude snazší ověření získat, požádat budete moci přímo v aplikaci.

„Modrý odznáček ověření je důležitým způsobem, jak se ujistit, že účet se kterým jste ve spojení, je autentický a reprezentuje veřejně známou osobnost, celebritu nebo značku,“ uvedl Mike Krieger, CTO a spoluzakladatel Instagramu.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat
české uživatele ohrožuje malware, který krade hesla z internetových prohlížečů

Ukládáte hesla do prohlížečů? Útočníci k jejich odcizení stále častěji využívají malware Fareit

Password stealer Fareit, který dokáže odcizit uživatelská hesla, se v červenci šířil přes nové verze škodlivých e-mailových příloh. V pravidelném měsíčním přehledu kybernetických hrozeb pro operační systém Windows v Česku se objevil mezi třemi nejčastějšími riziky.
Přečíst článek