Aplikace Instagram

Instagram rozšiřuje dvoufaktorovou autentizaci a ověřování účtů

Oblíbená sociální síť zvyšuje důvěru a bezpečnost svých uživatelů, nabízí nové možnosti dvoufaktorové autentizace a snazší ověření důvěryhodnosti účtu.
Total
0
Sdílení

Dříve Instagram umožňoval dvoufaktorové ověřování pouze pomocí SMS zpráv. Textové zprávy jsou nejčastějším řešením při dvoufaktorovém ověřování. Kvůli nejrůznějším hrozbám však SMS zprávy mohou být zranitelné, a proto je vhodné používat bezpečnější typy ověřování. Jednou z možností jsou hardwarové klíče, druhou autentizační aplikace.

Dvoufaktorové ověřování zapnete v nastavení v aplikaci Instagram, více informací se dočtete v oznámení, které společnost publikovala.

Screenshot
Nastavení dvoufaktorové autentizace. Zdroj: Instagram

Platforma dále nabízí dvě další vylepšení, která pomohou se zabezpečením. Jedno z nich přináší novou sekci „Údaje o účtu“, která bude přidána k instagramovým účtům s velkým dosahem. Díky tomu si uživatelé budou moci ověřit pravost účtů.

Tato sekce ukáže například datum, kdy byl účet založen nebo zemi, ve které se nachází. Dále také změny v názvu účtu a aktivní reklamy, které účet používá k propagaci.

Screenshot
Žádost o ověření Instagram účtu. Zdroj: Instagram

Další vylepšení se týká modrého štítku u ověřených účtů. Nově bude snazší ověření získat, požádat budete moci přímo v aplikaci.

„Modrý odznáček ověření je důležitým způsobem, jak se ujistit, že účet se kterým jste ve spojení, je autentický a reprezentuje veřejně známou osobnost, celebritu nebo značku,“ uvedl Mike Krieger, CTO a spoluzakladatel Instagramu.

Mohlo by vás zajímat

FBI vyzývá oběti vyděračského ransomware, aby se jí hlásily. Poškozených přibývá

Americká federální vyšetřovací služba FBI veřejně vyzvala všechny uživatele internetu, jejichž počítače byly napadeny vyděračským škodlivým kódem ransomware, aby se jí hlásili a sdělili, zda zaplatili požadované výkupné. Množí se totiž případy, kdy lidé zasažení ransomware splnili podmínky útočníků, zaplatili požadovanou částku, ale jejich počítač nebyl odšifrován. Útočníci po nich naopak žádali další peníze.
Přečíst článek