Interaktivní restaurační technologie zvyšuje sex-appeal stolování

Nic neovlivní dojem z právě navštíveného restauračního zařízení tak, jako její personál. Strávníkova nespokojenost s obsluhou může i sebelepší restauraci zlomit krk. Co kdybychom vám tedy řekli, že se už nikdy nemusíte strachovat, že narazíte na nevrlého číšníka nebo přidrzlou servírku, nebo že se někde po cestě od stolu do kuchyně změní, či zcela ztratí vaše objednávka?
Martin Skýpala
Total
0
Sdílení

Ukrajinská technologická společnost Kodisoft pracuje na vývoji tzv. IRT – tedy interaktivní restaurační technologie. Tento revoluční systém dělá přesně to, co popisuje jeho název – dovolí vám prolistovat si digitální menu restaurace, které může navíc, oproti klasickému papírovému jídelnímu lístku, poskytnout i mnohé doplňující informace o nabízených pokrmech.

Dalšími výhodami, zejména pro provozovatele restaurace, je možnost jídelníček snadno měnit nebo doplňovat o denní speciality. Nedílnou součástí může být i fotogalerie nabízených pokrmů a pochutin. Objednávku potom snadno uděláte přímo u stolu na dotykové obrazovce nebo přes tablet. Kontakt zákazníka přímo s kuchyní tak nikdy nebyl efektivnější.

Další působivý rys IRT je vlastnost rozpoznání štamgastů – systém si zapamatuje vaše minulé objednávky a snadno vám tak nabídne to, na co budete mít z aktuální nabídky pravděpodobně největší chuť.

Infiltrace technologických novinek probíhá do oblasti kulinářství sice pomalu, ale o to jistěji. Na videu níže se můžete podívat na létající drony, které servírují pokrmy v restauraci YO!Sushi, zatímco restaurace Inamu v Londýně byla první, která představila svůj vlastní IRT systém.

Tento konkrétní systém je již používán ve dvou restauracích, a to v Oshi na Kypru a v restauraci Ebony v Dubaji. Mnoho dalších se však jistě časem přidá k využívání zázraků digitální doby. Drony, které nám servírují objednané jídlo? Objednávání přes tablety? Umíte si představit, co bude následovat dál? My bychom si vsadili na digitální kuchaře – roboty. A co vy?

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat