iPhone 6 zdarma. Chcete?

Nové iPhony jsou na světě a díky se popularitě se stávají častým terčem podvodných kampaní. Nejinak tomu je i u aktuální řady 6.
Martin Skýpala
Total
0
Sdílení

Představení nové řady telefonů iPhone, ať už se to někomu líbí nebo ne, je nejen v mobilním světě velkou událostí, která má velké mediální pokrytí.

Právě kvůli velké popularitě jsou Apple produkty často zneužívány pro různé podvodné kampaně. Samozřejmě se to netýká jen produktů Apple, ale všech oblíbených, ale mnohdy nedostupných, věcí nebo služeb.

Podle welivesecurity.com je jednou z nejklasičtějších kampaní varianta, kdy se vám na internetové stránce (nově i na Facebooku) z ničeho nic objeví okno s dokonalou nabídkou na nový iPhone 6 nebo iPad zdarma.

Stačí pouze odpovědět na pár otázek nebo vyplnit dotazník a telefon/ tablet je váš.

Pokud se necháte nachytat, dostanete se do nekonečného kolečka dotazníku, reklam, které nejdou zavřít a pokusů vylákat z vás nějaké citlivé údaje. Například emailovou adresu, bydliště nebo třeba číslo mobilního telefonu.

Ty jsou potom prodány třetím stranám, většinou telemarketingovým společnostem, takže až vám zase zavolá nějaká neznámá společnost s nabídkou, která nejde odmítnout, a vy se divíte, kde vzali vaše číslo, mohlo se tak stát právě touto cestou.

google chrom

Zatímco vyplňování nesmyslných průzkumů je pouze otravné, ale víceméně neškodné, při zadávání telefonního čísla je na místě větší opatrnost. Může se totiž stát, že nevědomky odsouhlasíte drahou mobilní službu typu prémiových SMS, které už vás připraví o reálné peníze. A to jistě nepotěší.

Nejhorším typem těchto kampaní je varianta, která má za cíl dostat na zařízení (PC, smartphone, tablet), ze kterého se připojujete, škodlivý kód.

Ochrana před tímto typem kampaní je velmi jednoduchá a v podstatě univerzálně použitelná i v reálném světě. Stačí nevěřit všem těm super, cool, jedinečným nabídkám, vždyť přeci úplně zadarmo už vám dnes nikdo nic nedá. A nový iPhone v hodnotě okolo 20 tisíc už vůbec ne.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat