Jak na facebooku nastavit profilové video?

Facebook nedávno umožnil nastavit krátkou video smyčku, která se bude přehrávat místo profilové fotky.
Total
0
Sdílení

Překvapte své přátele a použijte originální záběry, které vyjádří vaši osobnost nebo záliby. Můžete zkusit experimentovat, ale video nesmí být delší než sedm vteřin. Jak tedy profilové video vytvořit?

1. Stáhněte si aplikaci Facebook

S největší pravděpodobností již aplikaci na svém chytrém zařízení máte, pokud ne, navštivte obchod s aplikacemi.

2. Přejděte na váš profil

Otevřete svůj profil, klepněte na profilovou fotku a vyberte, zda nahrajete nové video, nebo použijete vaše uložené záběry.

Facebook spouští tuto funkci postupně, pokud v nabídce uvidíte nápis „Už brzy: profilová videa“, budete muset ještě chvíli počkat.

oživte si profilový obrázek videem

3. Kamera, klapka, akce!

Nezapomeňte, že video obsahuje i zvukovou stopu. Pokud budete chtít použít video delší než sedm vteřin, musíte ho nejdříve zkrátit pomocí jiné aplikace.

4. Vybírejte opatrně

Nebojte se natočit více verzí a vyberte tu nejlepší. Zvolte něco jednoduchého – sedm vteřin není dostatek času k tomu, abyste vyjádřili mnoho věcí. Také nezapomínejte, že video se bude přehrávat ve smyčce. Zvažte, zda bude záběr legrační i při opakovaném přehrávání.

screenshoty profilových videí ve dvou telefonech

5. Vyberte náhled

Nyní je čas vybrat náhledový obrázek. To je obrázek, který se bude zobrazovat například u příspěvků.

6. Popište se ostatním

Aktualizace vám také umožní napsat krátkou zprávu v délce 101 znaků na libovolné téma. Můžete zmínit své zájmy či záliby, nebo jen popsat nově nahrané video.

7. Vyzkoušejte i ostatní funkce

Facebook také umožňuje nastavit dočasnou profilovou fotku. Tuto funkci můžete použít například na dovolené, nebo pokud chcete vyjádřit podporu určité události.

telefony s otevřeným facebookem

 

Mohlo by vás zajímat

Co dělat, když máte podezření, že je váš mobil sledován?

Pokud tento článek čtete, pravděpodobně chcete zjistit rychlé tipy co dělat, když máte podezření, že je na vašem zařízení spyware nebo tracker. Jestliže je tomu tak, zřejmě budete zklamáni, žádný seznam věcí, které byste mohli rychle najít nebo odstranit, aby váš telefon byl opět v bezpečí, neexistuje. To ovšem neznamená, že není nic, co byste pro zvýšení zabezpečení svého zařízení mohli udělat.
Přečíst článek