Jak na facebooku nastavit profilové video?

Facebook nedávno umožnil nastavit krátkou video smyčku, která se bude přehrávat místo profilové fotky.
Total
0
Sdílení

Překvapte své přátele a použijte originální záběry, které vyjádří vaši osobnost nebo záliby. Můžete zkusit experimentovat, ale video nesmí být delší než sedm vteřin. Jak tedy profilové video vytvořit?

1. Stáhněte si aplikaci Facebook

S největší pravděpodobností již aplikaci na svém chytrém zařízení máte, pokud ne, navštivte obchod s aplikacemi.

2. Přejděte na váš profil

Otevřete svůj profil, klepněte na profilovou fotku a vyberte, zda nahrajete nové video, nebo použijete vaše uložené záběry.

Facebook spouští tuto funkci postupně, pokud v nabídce uvidíte nápis „Už brzy: profilová videa“, budete muset ještě chvíli počkat.

oživte si profilový obrázek videem

3. Kamera, klapka, akce!

Nezapomeňte, že video obsahuje i zvukovou stopu. Pokud budete chtít použít video delší než sedm vteřin, musíte ho nejdříve zkrátit pomocí jiné aplikace.

4. Vybírejte opatrně

Nebojte se natočit více verzí a vyberte tu nejlepší. Zvolte něco jednoduchého – sedm vteřin není dostatek času k tomu, abyste vyjádřili mnoho věcí. Také nezapomínejte, že video se bude přehrávat ve smyčce. Zvažte, zda bude záběr legrační i při opakovaném přehrávání.

screenshoty profilových videí ve dvou telefonech

5. Vyberte náhled

Nyní je čas vybrat náhledový obrázek. To je obrázek, který se bude zobrazovat například u příspěvků.

6. Popište se ostatním

Aktualizace vám také umožní napsat krátkou zprávu v délce 101 znaků na libovolné téma. Můžete zmínit své zájmy či záliby, nebo jen popsat nově nahrané video.

7. Vyzkoušejte i ostatní funkce

Facebook také umožňuje nastavit dočasnou profilovou fotku. Tuto funkci můžete použít například na dovolené, nebo pokud chcete vyjádřit podporu určité události.

telefony s otevřeným facebookem

 

Mohlo by vás zajímat

Zabezpečte si váš online domov

K domácímu routeru je v dnešní době připojeno mnoho zařízení. Běžně v domácnosti máme několik počítačů, mobilní telefony, tablety, herní konzole, televize, chytré hodinky, termostaty či jiná zařízení připojená k internetu. Právě internet věcí (IoT) útočníci často používají jako vstupní bránu do domácí sítě.
Přečíst článek