Jak používájí internetové bankovnictví v USA, UK, Německu a Rusku?

Používali byste internetové bankovnictví, aniž byste měli na počítači nainstalovaný antivirový program? Pokud zní odpověď ne, pak se řadíte po bok 77 % uživatelů internetu ve Velké Británii.
Martin Skýpala
Total
0
Sdílení

Podle průzkumu provedeného bezpečnostní společností ESET ve čtyřech zemích – USA, Německo, Velká Británie a Rusko – jsou Britové národem, který myslí na bezpečnost svých online financí nejvíce. V těsném závěsu jsou Američané s 74 %, následují Němci s necelými 69 procenty a nejméně používají bezpečnostní software při online bankovnictví Rusové s 64.9 %.

Na druhou stranu každý jeden z šesti obyvatel Německa (17.4 %) nemá na počítači nainstalovaný antivirový program. V Rusku je to 13.9 %, což je podobné jako v USA (13.7 %) a opět z toho vychází vítězně Velká Británie s 11 procenty. Rusko „zabodovalo“, když více než pětina Rusů (21.5 % si není jistá tím, zda mají na PC nainstalované bezpečnostní řešení. V ostatních zemích to bylo výrazně méně – Německo 13.7 %, 12.5 procent v USA a 11.5 ve Velké Británii.

Další zajímavé výsledky níže v tabulce.

bankovní tabulka
Zdroj: welivesecurity.com
Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat

Neočekávaná faktura v e-mailu může obsahovat škodlivý kód

Podle poslední statistiky nejčastějších hrozeb pro operační systém Windows v Česku je s téměř pětinou všech detekcí největším rizikem stále spyware Agent Tesla. Nejčastější e-mailové přílohy, jejichž prostřednictvím se malware v říjnu šířil Českem, tentokrát odkazovaly na dokumenty k platbám, jako jsou faktury nebo potvrzení od přepravních společností.
Přečíst článek