Jak používájí internetové bankovnictví v USA, UK, Německu a Rusku?

Používali byste internetové bankovnictví, aniž byste měli na počítači nainstalovaný antivirový program? Pokud zní odpověď ne, pak se řadíte po bok 77 % uživatelů internetu ve Velké Británii.
Total
0
Sdílení

Podle průzkumu provedeného bezpečnostní společností ESET ve čtyřech zemích – USA, Německo, Velká Británie a Rusko – jsou Britové národem, který myslí na bezpečnost svých online financí nejvíce. V těsném závěsu jsou Američané s 74 %, následují Němci s necelými 69 procenty a nejméně používají bezpečnostní software při online bankovnictví Rusové s 64.9 %.

Na druhou stranu každý jeden z šesti obyvatel Německa (17.4 %) nemá na počítači nainstalovaný antivirový program. V Rusku je to 13.9 %, což je podobné jako v USA (13.7 %) a opět z toho vychází vítězně Velká Británie s 11 procenty. Rusko „zabodovalo“, když více než pětina Rusů (21.5 % si není jistá tím, zda mají na PC nainstalované bezpečnostní řešení. V ostatních zemích to bylo výrazně méně – Německo 13.7 %, 12.5 procent v USA a 11.5 ve Velké Británii.

Další zajímavé výsledky níže v tabulce.

bankovní tabulka
Zdroj: welivesecurity.com
Mohlo by vás zajímat

Virové hrozby v červenci: Vedou nevyžádané reklamy

Uživatele v České republice během letních měsíců častěji obtěžují nevyžádané reklamy a falešné aktualizace softwaru, které jsou způsobeny tzv. adwarem. Během července nás na internetu nejčastěji obtěžoval škodlivý kód JS/Adware.Agent.AA, který stál za více než desetinou případů všech online hrozeb.
Přečíst článek