Jak se správně chovat na Instagramu?

Jste na Instagramu nováčci? Možná, že jste číhali v sociálním stínu, ale ať už je vaše historie na Instagramu jakákoli, nikdy není špatný nápad ji oprášit a udržet svůj účet zajímavý nejen pro vaše přátele.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Pokud sdílíte na Instagramu hodně fotek, nebo nedodržujete nepsaná pravidla, pravděpodobně vás za to vaši přátelé za zády pomlouvají. Přečtěte si následující zásady a udržte si followery pevně na své straně.

1. Sjednoťte si uživatelské jméno z instagramu a Twitteru

Pokud se na Instagramu registrujete, musíte si zvolit uživatelské jméno, aby vás ostatní mohli označit na fotkách. Naše rada? Pokud máte účet na twitteru, zvolte si stejné jméno i na Instagramu, aby si přátelé nemuseli pamatovat dvě různá jména, pokaždé když vás chtějí označit.

2. Nesdílejte příliš mnoho selfie fotek

Všichni mají rádi selfie, je to tak? Ano, ale jen do určité míry. Pokud sdílíte fotky obličeje focené ze zvláštního úhlu a nahráváte je všechny na Instagram ,pak to jistě nebude trvat dlouho a lidem se to přestane líbit – a vy přeci nechcete, aby se lidem nelíbil váš obličej. Selfie jsou z pravidla nejlepší, když je k nim důvod. Ukázat nový účes, nebo exotické místo je vhodné, naopak doporučujeme vynechat dokumentaci každodenní snahy o perfektní našpulení rtů.

selfie ženy

3. Přemýšlejte nad perfektním popiskem

Asi jste zjistili, že Instagram je sociální síť pro obrázky, ne pro dlouhé texty. Dobrý popisek však může oživit nudnou fotografii, a pokud spojíte obrázek s vtipným textem, nebo výrokem, může to pomoci více prosadit váš profil. Vytvořit snímek a okamžitě sdílet je lákavé, ale když budete přemýšlet o vhodném titulku, jistě uvidíte pozitivní reakce.

4. Nesdílejte cizí fotky

To by mělo být samozřejmostí. Fotografie jsou osobní data, takže byste neměli krást fotky, které nejsou vaše. Pokud uděláte screenshot fotografie někoho jiného, nebo fotografii stáhnete z Facebooku a použijete nový filtr, osoba, které snímek patří, se pravděpodobně bude zlobit – a právem.

Chcete sledovat nejnovější informace z ESETu v trochu odlehčené, obrázkové verzi? Přidejte se k nám na našem Instagramu a sledujte @esetcz, nebo nám napište přes hashtag #esetcz.

5. Komunitní vtipy posílejte přes Instagram Direct

Až vyfotíte nějaký snímek, který bude humorný pouze pro určitou skupinu lidí, například nejbližší přátelé, raději ho nesdílejte, ale pošlete ho dotyčným přes Instagram Direct. Je vtipný pouze pro ty, kteří ho pochopí, ale pro většinu followerů to bude pravděpodobně nezajímavé.

6. Pozor na párty fotky

Měli jste v sobotu v noci příliš mnoho drinků a fotili se všemi skupinové selfies? To se stane. Pokud jeden z vás uveřejní na Instagramu fotku z oblíbeného baru, v podstatě to nevadí, naopak to může být zábavné. Pět z vás? To už není moc zábavné. Více než deset? Ne, tolik na chlup stejných fotek, to už se opravdu nemůže nikomu líbit.

burrito
To Burrito vypadá skvěle, ale opravdu nepotřebujeme aktualizace o každém vašem jídle

 

7. Vyhněte se klišé

Co tím myslíme? No, začněme s kočkami, psy, dětmi, snídaněmi, obědy, svačinami, nebo dezerty. Všechny tyto věci jsou naprosto v pořádku, ale stejně jako se selfies – zveřejňovat jich příliš mnoho se nedoporučuje. Vaši followeři vědí, že vaše kotě / dítě / burrito jsou velmi vzácní, ale když otevřou Instagram, budou chtít vidět také nějaké další věci.

8. Používejte relevantní hashtagy

Nejlepší způsob, jak zvýšit dosah u vašich fotografií je používat hashtagy. Ovšem takové, které se k dané fotografii opravdu hodí a pomohou vytvářet smysluplné galerie pod každým jednotlivým hashtagem. Pokud používáte celý odstavec nic neříkajících klíčových slov, moc pěkně to také nevypadá.

9. Neproste o nové followery

Své followery získáte snadno, pokud se budete držet sdílení zajímavých obrázků s dobrými texty.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat
jak na bezpečné prohlížení internetu a vyhledávání v internetovém prohlížeči?

Kyberbezpečnostní minimum: Jak správně a bezpečně procházet internet?

Kyberbezpečnost každého z nás začíná u našeho chování online – jak nakládáme s příchozí komunikací, jaké navštěvujeme stránky a jak dokážeme držet krok s novinkami ve světě technologií. V dnešním článku se podíváme na základy kybernetické bezpečnosti, které potřebujeme znát již při prvním otevření internetového prohlížeče.
Přečíst článek