Jak si poradit s Apple fandou

Apple vyrábí krásné věci. Můžete se o tom klidně přít, ale to je tak vše, co s tím můžete dělat. Každý skutečný Applista v tom má stejně už jasno a je pravda, že produkty této společnosti se tak dobře prodávají z velké části i z toho důvodu, že je prostě potěšením se jich dotýkat, držet je v ruce a používat je.
Martin Skýpala
Total
0
Sdílení

Na druhou stranu, na světě je dostatek místa pro spousty krásných věcí. Casio CA53W-1 byly krásné hodinky (ano, byly to ty s kalkulačkou), ale jejich majitelé se nekoukali na ostatní s despektem jen proto, že neřešili početní operace pohledem na zápěstí.

Prodavač, který vám prodával vaše oblíbené pero, asi také neměl na tričku nápis „geniální“ a nikdo ani nevyrábí videa s námětem vybalování nově zakoupeného balíčku AA baterií – ať už jsou krásné, jak chtějí.

Až vás tedy příště opět naštve stoupenec Applu svými hloupými poznámkami o výběru vašeho telefonu, MP3, počítače nebo třeba USB kabelu, můžete ho zasypat následujícími argumenty. I kdyby vám hádku nevyhrály (protože skutečný fanda Apple nikdy neustoupí), jistě se pobavíte reakcemi vašeho protivníka.

1) iPhone jen kopíruje Androida

Samozřejmě, tohle tvrzení pravděpodobně není ani pravda, ale zkuste jen tak mimochodem tuto poznámku utrousit a sledovat, co se začne dít. Váš komentář se stane ještě více pobuřujícím, pokud ho odmítnete odvolat. A když budete chtít ještě trošku přilít olej do ohně, pak se zmiňte i o vývoji iOS. Ten, zdá se, každým updatem přináší přiblížení se Androidu čím dál tím více.

2) Apple zemřel společně se Stevem Jobsem

Pokud budete chtít Apple fandu skutečně rozohnit, určitě se před ním otřete o Steva Jobse. Pokud se ještě ten den dostanete ke slovu, pak také doporučujeme se jen tak nonšalantně zmínit, že od odchodu Steva Jobse Apple ztrácí a pod vedením Tima Cooka rozhodně uspět nemůže. Ano, tyto argumenty jsou neověřené a po pravdě, je ještě příliš brzy na jakékoli soudy, ale pokud použijete nějaký citát z „Jobs vs. Cook infographic“, jistě vašeho oponenta minimálně znejistíte.

3) Apple utrácí všechny vaše peníze na své UFO centrále

Dalším oblíbeným tématem je samozřejmě i cena Apple produktů. Každý skutečný fanda vám vmete, že je ochoten připlatit si za kvalitu. V tomto bodě nemá smysl se dlouze hádat. Stačí, když zmíníte, že je to samozřejmě v pořádku – pokud si jsou tedy vědomí faktu, že Apple cpe všechny jejich těžce vydělané peníze do projektu své podivínské centrály ve tvaru vesmírné lodi, která je už dnes označována za nejdražší korporátní budovu tohoto typu.

apple ufo základna

3) A co takhle G4 Cube?

Z toho, jak dramaticky probíhají diskuze mezi Applisty, by se dalo usuzovat, že každý výrobek této společnosti s sebou přinesl výraznou revoluční změnu do světa, v němž žijeme. Připoměňte jim tedy některý z méně úspěšných výrobků, jako byl například počítač G4 Cube od Jonathana Ivese. Modelu Cube se prodala jen třetina z očekávaného objemu a uvedení této jablečné kostky na trh je v historii znám jako chvíle, kdy Apple upřednostnil drahý designový experiment před kvalitou a užitností produktu. Ovšem je nutné dodat, že tento hi-tech výstřelek dnes zaujímá čestné místo v New Yorském muzeu moderního umění – jak typické.

4) Apple může za „unboxing“ videa

Určitě je také znáte – videa, na nichž dlouhé minuty pozorujete někoho, jak si vybaluje nově zakoupený Apple výrobek. Proč se vůbec točí? A kdo se na ně vlastně dívá? Očekávají snad tito lidé, že v krabici najdou nějaké nečekané překvapení? Že si vybalí něco jiného, než tisíce lidí před nimi? Vezměme třeba toto video „Apple Mac Pro unboxing“ o vybalování Apple Mac Pro – video trvá víc než 15 minut a už se na něj podívalo téměř půl milionu lidí? Je to vůbec možné? Myslím, že nikdo jiný než skutečně oddaný fanoušek Applu nemůže vydržet déle jak prvních 30 vteřin.

5) Apple přebírá vládu nad světem

Ať už Apple milujete, jak chcete, bude se vám jen těžko obhajovat jejich přístup ke konkurenci. Máte iPod? Tak musíte používat iTunes – tento program však není kompatibilní s žádným tabletem nebo telefonem vyrobeným jiným výrobcem. Myšlenka, že tedy budete mít všechnu svoji hudbu na jednom místě je tedy stejně trochu lichá – pokud tedy nepřistoupíte na podmínku, že každý váš další přehrávač bude vyroben Applem. Možná vám nevadí vkládat slepě veškerou svoji důvěru do jedné obří korporace, ale bylo by přeci jen fajn, kdyby vám dal někdo alespoň možnost výběru.

6) Ruce pryč!

Samozřejmě, nejjednodušší cestou, jak se vyhnout problémy s Applisty je si s nimi vůbec nic nezačínat. Na světě je spousta důležitějších a lepších věcí, se kterými si můžete dělat těžkou hlavu, než je fakt, jaký telefon máte právě v kapse. Využijte tedy svoji morální převahu! Lidé to totiž skutečně nesnáší – v diskuzi je morální převaha něco stejně uspokojivého, jako když v šachové partii převrhnete všechny figurky a bujaře tak ohlásíte své vítězství. Sladké, sladké vítězství.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat